Рада прийняла декларацію про боротьбу за звільнення України

20.03.2014 08:59 Влада
http://dv-gazeta.info/ http://dv-gazeta.info/

Народні депутати підтримали проект декларації про боротьбу за звільнення України (№ 4498).

За відповідне рішення проголосували 226 народних депутатів, пише РБК-Україна.

У даній декларації Верховна Рада України звернула увагу урядів та парламентів світу, міжнародних організацій та світової громадськості на те, що український народ ніколи не визнає анексію своєї території - Автономної Республіки Крим, захопленої Росією "з брутальним порушенням фундаментальних норм міжнародного права та загальновизнаних принципів співжиття держав".

У декларації йдеться, що 18 березня 2014 р. Президент Російської Федерації поставив підпис під так званим "Договором про входження Республіки Крим та міста Севастополя до Російської Федерації", чим Росія "зухвало порушила не тільки чинне законодавство суверенної України, але й фундаментальні норми міжнародного права".

Зокрема, міжнародні права, закріплені у Статуті ООН, Статуті Ради Європи, Заключному акті НБСЄ 1975 р. та інших підсумкових документах НБСЄ/ОБСЄ, Угоді про створення Співдружності Незалежних Держав від 1991 р., Меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 р. між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України, Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 р.

"Уперше після завершення Другої світової війни загальновизнані кордони Європи цинічно "перемальовує" країна, яка за багатосторонніми і двосторонніми договорами гарантувала територіальну цілісність України, недоторканність і непорушність її кордонів. Єдиним неприхованим мотивом Російської Федерації у здійсненні цього міжнародного злочину є горезвісна доктрина "приростання руського світу", - йдеться у декларації.

"Верховна Рада України звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматись від міжнародного визнання так званої "Республіки Крим" та анексії Криму та міста Севастополь до складу Росії у якості нових суб'єктів Федерації.

Від імені народу України Верховна Рада України заявляє, що Крим був, є та буде в складі України. Український народ ніколи і за жодних умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою і тривалою вона не була", - йдеться у декларації.

Джерело: РБК-Україна
Автор: Администратор сайта