РНБОУ розширили повноваження. Рада ухвалила закон

25.12.2014 08:34 Влада

Народні депутати України підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 1343 "Про внесення змін до закону України "Про РНБОУ" щодо вдосконалення координації та контролю у сфері національної безпеки і оборони".

За відповідне рішення проголосували 253 нардепи з 226 мінімально необхідних.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту № 1343, цим актом "пропонується привести норми чинного законодавства України у сфері національної безпеки і оборони у відповідність з Конституцією України, удосконалити правове забезпечення діяльності РНБО".

Проектом, зокрема, передбачається розширити компетенцію РНБО щодо таких повноважень, як прийняття рішення щодо невідкладних заходів по розв'язанню кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, а також координація і контроль діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.

Більше того, проектом змін до чинного закону про РНБО вводиться положення про те, що рішення цього конституційного органу, введені в дію указами Президента України, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади. Крім того, апарат РНБО визначається юридичною особою.

Далі в якості змін пропонується включати до складу РНБО, крім прем'єр-міністра, міністра оборони, голови СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра закордонних справ України, керівників інших центральних органів виконавчої влади, також інших осіб, визначених Президентом.

Джерело: РБК-Україна
Автор: Администратор сайта