США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду на 10 років

14.06.2024 16:16 Влада

Сполучені Штати Америки зобов’язуються забезпечувати стабільний рівень підтримки України на наступні 10 років.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську ОВА.

Зокрема, йдеться про сферу оборони, використання заморожених російських активів на користь нашої держави, посилення санкційного тиску на рф.

Угода, зокрема, обіцяє постачання Україні систем ППО «Patriot» та літаків F-16.

Важливим є і те, що Америка буде підтримувати Україну для перемоги України, а не звичне формулювання про «підтримку стільки, скільки необхідно».

Відповідно до угоди, США підтверджують Україні її захист суверенітету та територіальної цілісності. Згідно з підписаним документом, у разі нового нападу або загрози збройного нападу на Україну, її найвищі особи разом з американськими колегами зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо відповіді та визначення оборонних потреб Києва.

Підписанти визнають необхідність України у військовій силі, а також надійні можливості та стійкі інвестиції в її оборонно-промислову базу, які відповідають стандартам Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

Нагадаємо, що Харківська область отримає додаткові 2,5 мільярда гривень на відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури та впровадження децентралізованої системи.

Автор: Валерія Ткаленко