Світло, зв’язок, тепло: на Харківщині розгорнули близько 300 Пунктів Незламності

29.11.2022 14:53 Влада

Влада та бізнес намагаються всіляко допомогти жителям Харківської області пережити наслідки російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі. На території регіону вже відкрили близько 300 Пунктів Незламності, кожен з яких може прийняти від 50 до 500 людей. Вони працюють цілодобово. Де вони розташовані та які послуги надають – дізнавався «СК».

23 листопада росія завдала чергового масованого удару по критичній інфраструктурі Украї­ни. Внаслідок цього майже вся країна протягом кількох днів залишилася без світла, тепла, води та зв’язку. Під час блекауту для безпеки та комфорту жителів усіх громад Харківської області запрацювали Пункти Незламності.

– З кожним днем температура повітря стає все нижчою, а ворог не припиняє завдавати ударів по критичній інфраструктурі. Тож маємо бути готовими до різних сценаріїв. Найперше – тримати на контролі розгортання пунктів обігріву в області. Пункти Незламності – це спільне завдання і військових адмі­ністрацій, і громад. Розраховуємо і на допомогу наших міжнародних партнерів, – зауважив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Світло, зв’язок, тепло: на Харківщині розгорнули близько 300 Пунктів Незламності

Пункти Незламності відкрито в освітніх, медичних, адміністративних закладах, пожежних частинах та наметах ДСНС. У таких приміщеннях люди можуть підзарядити гаджети, обігрітися, випити чаю, переночувати, приготувати їжу та навіть отримати першу медичну допомогу. За словами очільника області, усього на Харківщині відкрито близько 300 таких пунктів, десять з них – мобільні. Наразі проводяться роботи щодо відкриття додаткових Пунктів Незламності, адже попереду довга та складна зима.

– Пункти Незламності працюють цілодобово. Ми про це попереджаємо громади, й вони вже комунікують з мешканцями щодо відкриття пунктів. Щодня продовжується їхня доукомплектація, маємо на меті, щоб кожний Пункт Незламності мав усе необхідне для дітей. У перспективі всі пункти мають бути об’єднані в мережу системами супутникового зв’язку Starlink, – зазначив Олег Синєгубов.