У деокуповані населені пункти Харківщини повертається життя

21.09.2022 13:45 Влада

У вересні після деокупації понад 400 населених пунктів Харківської області разом з українською владою туди крок за кроком почало повертатися і нормальне життя. У людей з’являється світло, газ,відновлюється автобусне та залізничне сполучення, почали виплачувати пенсії, у населені пункти повертаються банки та налагоджено постійну доставку гуманітарної допомоги.

Повернути світло, воду і тепло

Окрім зруйнованих населених пунктів окупанти залишили після себе безліч вибухонебезпечних предметів. Якнайшвидше розмінування деокупованих територій Харківщини не тільки врятує життя мешканців, а й прискорить відновлення населених пунктів. 

– Зараз найголовніші питання – це розмінування звільнених територій та відновлення електро-, газо- та водопостачання. Вибухотехніками вже обстежено майже 500 га територій, знешкоджено майже 10 тисяч вибухонебезпечних предметів. Одразу після розмінування починаються роботи з відновлення електропостачання, – повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Наразі енергетики посилено працюють у багатьох населених пунктах, зокрема, у селах Вільхівської та Дергачівської громад Харківського району.

– У селі Сороківка світло зникло в перший день війни, а електричні мережі зазнали значних руйнувань. Зараз наші електрики встановлюють нові опори ліній електромереж та монтують 5 км дротів. Світло вже повернули до більше ніж 350 будинків. Так само відновлюється електропостачання до села Лісне. Тут, щоб повернути електрику для більш ніж 2 тисяч споживачів, відновлюється 2,5 км ліній електропередач, – зазначив начальник ХОВА.