У КВУ назвали “найлегітимніших” депутатів-харків’ян

26.11.2014 17:25 Влада
http://inozmi.net http://inozmi.net

Таких депутатів, що пройшли за одномандатними округами, отримавши абсолютну кількість голосів, у Харківській області чотири.

З дня позачергових виборів до парламенту минув місяць.

Окрім 14 депутатів, що балотувалися в одномандатних округах по Харківській області за списками партій, в Раду пройшло всього десять харків’ян. Це чотири представники Народного фронту, по два з Блоку Петра Порошенка та об’єднання “Самопоміч”, по одному від Опозиційного блоку та Радикальної партії Олега Ляшка. Представники з ВО “Батьківщина” до ВР не проходять. Про це сьогодні, 26 листопада, в ході прес-конференції розповів координатор проекту довготермінових спостережень Комітету виборців України Віталій Носачов.

- Десять депутатів для такої області — це мало. Харківська область знову не показала консолідованої позиції. Ми не бачимо яскравого представництва харків’ян, - вважає Віталій Носачов.

Загалом, як відомо, по партійних списках у Харківській області переміг Опозиційний блок, на другому місці — Блок Петра Порошенка. А от щодо третього місця область поділилася на кілька електоральних зон. Це місто Харків, де по всіх округах, окрім одного, третє місце посіло об`єднання “Самопоміч”. В області, в округах, що знаходяться у південних та східних районах, третіми стали комуністи, на 180-му та 181-му округах — Радикальна партія Олега Ляшка.

За словами Віталія Носачова, основною тенденцією цих виборів є те, що по всіх округах в області, за винятком одного, перемогли самовисуванці, які є колишніми членами Партії регіонів. Цю ситуацію прогнозували і до виборів. У Харкові також пройшли представники колишньої влади, але у меншій кількості.

- Аналітики до виборів попереджали, що за умов висунення єдиного провладного кандидата є всі шанси перемогти єдиних кандидатів від колишньої влади. Але цього не сталося, окрім 169-го округу. Але там більше зіграв фактор випадковості. Різниця між кандидатами Олександром Кіршем та Володимиром Скоробагачем всього 15 тис. голосів, - розповів Віталій Носачов. - А от, наприклад, на 168-му окрузі, де переміг Валерій Писаренко із 31 % голосів, кандидати від демократичних сил разом набрали 41 %. Тобто за умов висунення єдиного кандидата, майже стовідсотково він акумулював би демократичні сили і переміг.

Виходячи з логіки процентного відношення отриманих голосів, найбільш “легітимні” кандидати, за версією КВУ, — це ті, що отримали абсолютну більшість голосів виборців. Це, наприклад, Олександр Фельдман з розривом у 41 тис. голосів, Володимир Мисик (розрив у 25 тис. голосів), Дмитро Шенцев (30 тис. голосів), Олександр Біловол (22 тис.). Найменш “легітимні” кандидати — ті, що перемогли, набравши менше третини голосів виборців. Це, знову ж таки, Олександр Кірш, Анатолій Гіршфельд та Віталій Хомутиннік.

Автор:
Администратор сайта