В. Маренич повернулася на малу батьківщину

28.12.2012 12:59 Влада
фото Віктора Кочетова фото Віктора Кочетова
Сьогодні в Кочетовському НВК, що у Чугуївському районі, відбулася презентація книги “Кочеток у минулому і сучасному”.

Історію свого селища в цій книзі описала нині покійна учителька української мови та літератури Антоніна Стрєляна. Книгу, накладом у 100 примірників, видала її колишня учениця — начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич.

- Це була вчителька надзвичайно високого рівня. Уроки української мови та літератури були дуже цікавими. Ви знаєте, як діти іноді ставляться до книг. Повірте, я до цих пір всі вірші знаю напам'ять, - згадує Вікторія Маренич, - Ті корені, які ми маємо, не потрібно відривати. Потрібно вкорінюватися в ту землю, яка тебе народила.

Вікторія Михайлівна розповіла, що сама уже познайомилася з книгою. На її думку, робота вчительки вирізняється з-поміж інших історичних праць про населені пункти. Книга складається із окремих нарисів.

- Це надзвичайно цікаві новели, які розповідають про зв'язок великих людей — Льва Толстого, Іллі Рєпіна із селищем Кочеток, - поділилася враженнями від книги Вікторія Михайлівна.- Там також є розповіді про людей із Кочетка, що досягли певних висот.

Вікторія Маренич подарувала частину примірників школі, а також повідомила, що решта примірників розійдуться по бібліотекам України. Зокрема, книга про Кочеток потрапить до Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г Короленка та Національної бібліотеки України імені в. І. Вернадського.
За, словами Вікторії Маренич, голова Чугуївської РДА Володимир Лобойченко пообіцяв видати ще 50 екземплярів — аби книга потрапила до бібліотек усіх шкіл Чугуївського району.

- Було б дуже добре, якби кожне село і селище мали в друкованому вигляді свою історію, щоб знайшлися люди, які хотіли би цю історію по крихтах збирати і передавати. Від цього ми всі тільки виграли б. Хотілося б, щоб подібний проект підхопили інші населені пункти. Я знаю, що в Чугуївському районі є багато таких сіл і селищ, де є літопис своєї малої батьківщини. Нехай це стане пілотним проектом, - сказала Вікторія Михайлівна.

Інна Пирлик

Джерело: SLK
Автор: Менеджер сайта