Харківські депутати висловили думку щодо відкриття ринку землі

05.12.2019 14:01 Влада
Фото: Прямий Фото: Прямий
5 грудня під час XХІІ сесії обласної ради депутати схвалили звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо майбутнього продажу земель.

У зверненні йдеться про те, що прийнятий у першому читанні законопроєкт № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» замість створення умов для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу забирає у фермера надію придбати землю, яку він зараз обробляє, а натомість дає «зелене світло» саме агрохолдингам і веде до закріплення та зміцнення позицій олігархів у агросекторі України.

Також, на думку обласних депутатів, ці законодавчі норми сприятимуть скороченню робочих місць та податкових платежів до місцевих бюджетів і врешті-решт призведуть до остаточного занепаду українського села.

«Цього не можна допустити, тому аграрії Харківщини вимагають у період підготовки законопроєкту до другого читання врахувати у законопроєкті наступні правки», – йдеться у зверненні.

Так, серед правок, які пропонують харківські аграрії та депутати, проведення загальнонаціонального референдуму, виключно після якого буде дозволено допуск іноземців на ринок землі.

Також вони пропонують запровадити ринок землі у два етапи. «На першому етапі право на отримання у власність земельних ділянок надається виключно фізичним особам – громадянам України, з обмеженням до 500 гектарів землі на одну фізичну особу, державі та ОТГ – без обмежень. У разі перепродажу земельних ділянок раніше ніж через 5 років, особа має сплатити до бюджету України подвійну ставку ПДФО.

Надання на другому етапі права набувати у власність та володіти земельними ділянками с/г призначення юридичним особам, власникам (учасникам, акціонерам), які є виключно громадянами України. Встановлення обмеження щодо обсягу максимального земельного банку у власності однієї особи, з урахуванням пов'язаних осіб, не більше 5 тисяч гектарів.

Введення обмежень на загальну площу с/г землі в користуванні та володінні – не більше 20 тисяч гектарів. Як виключення для вже існуючих компаній – у розмірі не більше площі землі, яка вже обробляється (як власність – не більше 20 тисяч гектарів).

Читайте також: Які зміни очікують українських ФОПів

Надати право юридичним та фізичним особам, що займаються молочним скотарством, купувати (набувати у власність та володіння) землю с/г призначення вище встановленого ліміту із розрахунку 2 га на 1 корову. При скороченні поголів’я та невідновленні його протягом 5 календарних років така особа зобов'язана продати відповідну кількість землі».