Юлія Світлична: В області повинні бути рівні умови для всіх кандидатів у президенти

25.01.2019 09:00 Влада
Фото: ХОДА Фото: ХОДА
24 січня відбулася підсумкова нарада прокуратури Харківської області.

Під час заходу підбили підсумки роботи відомства в 2018 році та обговорили стан протидії злочинності, антитерористичної та антидиверсійної роботи в регіоні.

Голова ХОДА Юлія Світлична акцентувала увагу правоохоронців на питаннях протидії диверсійним та терористичним проявам.

— Прошу Національну поліцію, Службу безпеки у взаємодії з прокуратурою Харківської області особливу увагу приділити саме цьому питанню. Ми розуміємо з вами, що кожна дата, подія та кожен процес, що відбувається на території України або області, можуть бути використані для того, щоб дестабілізувати ситуацію. Ми не повинні піддаватися тому спокою, який у нас є. Ми розуміємо з вами, як ніхто, що безпека та спокій дуже крихкі. Усі наші зусилля повинні бути зосереджені на тому, щоб не допустити якихось проявів дестабілізації на території Харківської області, — наголосила Юлія Світлична.

Вона також відзначила, що окрему увагу правоохоронці мають приділяти безпеці та охороні критичної й економічної інфраструктури на території області.

У своїй доповіді прокурор Харківської області Юрій Данильченко відзначив, що першочергову увагу минулого року було приділено унеможливленню проявів бандитизму, тероризму, розкриттю кримінальних порушень, пов’язаних з фінансуванням сепаратизму, незаконним використанням державних коштів та земельних ресурсів. Так, торік у регіоні було викрито та примусово повернуто до країн походження 47 прибічників радикальних рухів, блоковано 3 стійкі канали надходження до регіону зброї. Також органами прокуратури було відшкодовано збитків на суму 50 млн грн, у тому числі інтересам держави та територіальних громад  — на суму 22 млн грн. Із незаконного володіння повернуто 113 га земель тощо.

— Приємно констатувати, що результати організації роботи обласних компетентних органів у сфері протидії організованій злочинності отримали високу оцінку з боку керівництва Генеральної прокуратури України, а також Консультативної місії Європейського Союзу. Викрито вдвічі більше стійких злочинних угрупувань, 19 проти 10 — в 2017 році, — відзначив прокурор області.

Однією з тем, яким приділили увагу на засіданні, стало забезпечення дотримання законодавства на території області під час виборчої кампанії.

— Усе повинно відбуватися в чіткій відповідності до закону. Ми не дозволимо реалізувати на Харківщині жодних «темних» схем, використовувати адміністративний ресурс або створювати інші механізми для фальсифікації виборів, — наголосила Юлія Світлична. — В області повинні бути рівні умови для всіх кандидатів у президенти. І будь-які провокації або незаконні дії відносно будь-якого кандидата — незалежно від того: він при владі або проти влади, повинні жорстко присікатися. Це моя однозначна позиція, і силовики про це знають.

Голова ХОДА повідомила, що правоохоронні органи регіону вже зафіксували декілька правопорушень, пов’язаних з веденням виборчої кампанії.

— Я розраховую на чітку реакцію правоохоронців. Сподіваюся, що злагоджена робота всіх силових та правоохоронних відомств надасть нам можливість чітко, якісно та в строк реагувати на всі прояви порушення законодавства, — сказала керівник області.

Вона також підкреслила важливість спільної роботи силових відомств регіону з метою недопущення спроб дестабілізації ситуації в області під час виборчої кампанії.

Читайте також: До найбільшої ОТГ області ввійде ще одна сільрада