Як отримати ІПН онлайн під час війни

Promo

РНОКПП — більш відомий як ідентифікаційний код — це обов’язковий елемент обліку громадян. Він потрібен для працевлаштування, нарахування соціальної допомоги, пенсій тощо.

Як отримати ідентифікаційний код та відновити документи під час війни, розповідає Школа бізнесу Нова пошта.

Відновлення РНОКПП

Спеціалісти Податкової служби України намагаються максимально спростити отримання документів, які потрібні громадянам.

Зверніть увагу! За втрату довідки з реєстраційним номером облікової картки платника податків штрафні санкції не передбачені. 

Він залишається за вами протягом усього вашого життя. Якщо його втратили, забули на окупованій території або документи згоріли під час пожежі, вам потрібно лише звернутися до органів Податкової служби України у будь-якому місці нашої країни.

Що потрібно зробити:

  1. Написати заяву та заповнити форму №5ДР, зазначити дані, які вказані у паспорті.
  2. Якщо ви переселенець, то додати Довідку про реєстрацію місця проживання чи перебування особи або Довідку ВПО.
  3. Якщо, крім довідки про реєстрацію платника податку, втрачений паспорт, то спочатку варто звернутися до міграційної служби. Отримати новий паспорт, а вже тоді звертатися до органів податкової.
  4. Довідка РНОКПП буде готова через 5 діб після подання заяви у Державну податкову службу. Вона надається безплатно.

Я за кордоном — що робити?

Якщо ви не можете звернутися до найближчого відділення Державної податкової служби України, то можна надіслати заяву та форму №5ДР поштою. Нагадуємо, що бланки надаються безкоштовно в електронному вигляді.

Отримати ідентифікаційний код онлайн

Крім цього, потрібно додати якісні ксерокопії паспорта громадянина України. Його підпис на заяві повинен бути засвідчений в органах державної влади країни, де зараз перебуває особа. Документи, складені іноземною мовою, мають бути перекладені на українську та засвідчені відповідними печатками. Переклад після опрацювання заяви повертається відправнику.

Також документи, які потрібні для надання довідки РНОКПП, можна передати через працівників закордонних представництв та дипломатичних місій.

Як отримати ідентифікаційний код онлайн

На деяких ресурсах зазначено, що РНОКПП (ІПН) можна отримати на порталі державних послуг iGov.org.ua. Але після спроб це зробити користувачі отримують відповіді, що в їхньому регіоні ця послуга недоступна.

Я зробив помилку і мені відмовили — що робити?

Якщо зробили помилку у формі №5ДР, то вам відмовлять у наданні довідки РНОКПП. У цьому випадку треба повторно заповнити документи. Термін обробки наданої інформації — до 10 діб від подання заяви.

Я отримаю нову довідку чи дублікат?

Реєстраційний номер платника податків зберігається за громадянином України протягом усього життя. Тому на новій довідці буде вказано «Дублікат». Він не відрізняється від оригіналу та має ту ж саму юридичну силу.

Я змінив прізвище — що робити з РНОКПП?

Зверніться у Державну податкову службу України, заповніть необхідні документи та отримайте нову довідку РНОКПП. Послуга надається безплатно. Документ ви отримаєте протягом 5 діб.

Чи можу я відмовитися від РНОКПП?

Так, це право громадянина України. Зробити це можна у органах Державної податкової служби, але ви все одно будете перебувати на обліку в окремому реєстрі. 

Наразі послуга «отримати РНОКПП онлайн» в Україні не працює. Тож звертайтесь до Державної податкової служби.