Як проходить курс хіміотерапії

Promo
Як проходить курс хіміотерапії
Хіміотерапія — часто необхідна процедура. Вона рятує життя, але викликає ряд неприємних реакцій. Дізнайтеся як проходить курс хіміотерапії і чого чекати потім.

Що таке хіміотерапія

Хіміотерапія — це ефективний та поширений метод лікування раку. Для хіміотерапії застосовують препарати-цитостатики. Це засоби, які зупиняють ріст ракових клітин, що безконтрольно діляться. Завдяки своїм властивостям, хіміотерапія дозволяє позбутися раку на різних стадіях, а також використовується для лікування метастазів.

Препарати для хіміотерапії вводять внутрішньовенно, за допомогою крапельниць, та приймають у вигляді пігулок.

Вони швидко проникають у кров та досягають ракових клітин, в якому б місці організму вони не знаходилися.

Що таке курс хіміотерапії та скільки він триває

Цитостатики спричиняють велике навантаження на організм. Тому хіміотерапія вводиться поступово — курсами.

Зазвичай 1 курс хіміотерапії триває 1-5 днів. Ліки вводяться щоденно, а потім робиться перерва на 2-3 тижні, щоб організм відпочив. Далі вводять наступний курс.

Кількість та тривалість курсів залежить від багатьох факторів:

  • вид раку та його стадія;
  • обраний препарат для хіміотерапії;
  • загальний стан здоров'я пацієнта;
  • вид хіміотерапії.

Види хіміотерапії

Виділяють три основні види хіміотерапії:

  1. Індукційна. Зазвичай проводиться перед операцією для зниження ризику метастазів та зменшення розмірів пухлини з подальшим її видаленням. Проходить короткими курсами.
  2. Ад’ювантна. Застосовується після операції, щоб видалити залишки пухлини та уникнути рецидиву. Може проходити до 1-1,5 років в залежності від стану пацієнта.
  3. Паліативна. Приймається для підтримки стану хворого. Триває по мірі необхідності.

Життя після хіміотерапії

Після хіміотерапії людина може почуватися погано. Виникають такі ефекти:

  • Зниження імунітету. Хімія значно впливає на імунітет, пригнічуючи його. Тому організм у перші місяці після лікування уразливий перед інфекціями.
  • Дерматити та кропив’янка. Алергічні реакції часто виникають під час курсу хімії і потім припиняються.
  • Сухість та чутливість шкіри. Від цих ефектів можна врятуватися різними кремами та окулярами від сонця.
  • Розлади шлунку, нудота блювання, закрепи або діарея. Це найпоширеніші побічні ефекти, з якими можна боротися дієтами та різними препаратами.
  • Випадіння волосся. Алопеція після “хімії” починається через 2-3 тижні від початку лікування. Але це явище тимчасове: після закінчення терапії волосяні фолікули поступово відновлюються, і волосся росте знову.  

Після хіміотерапії людині потрібен час на відновлення. В залежності від виду раку та його степені, цей період може тривати по різному. Але в цілому пацієнт знову повертається до нормального життя.

Де зробити хіміотерапію в Києві

Хіміотерапія проводиться у спеціальних онкологічних центрах. “Клініка Варта” давно проводить курси хіміотерапії для різних пацієнтів. Завдяки професіоналізму лікарів та застосуванню сучасних протоколів лікування, ефективність хіміотерапії у “Клініці Варта” висока. Щоб дізнатися ціну на хіміотерапію, записуйтесь на консультацію до онколога.