Як вибрати ноутбук для студента

Promo

Покупка ноутбука — один із найдорожчих пунктів у check-list студента та його батьків. Ідеального для всіх варіанта не існує. Перед покупкою потрібно врахувати бюджет, обрану спеціальність студента, розміри та вагу девайса.

Широкий вибір моделей пропонує інтернет-магазин Eldorado.ua. В каталозі https://eldorado.ua/uk/notebooks/c1039096/ можна знайти ноутбуки брендів Lenovo, Asus, Acer, Hp, Apple, Dell тощо.

Спеціальність

Для студентів архітектурних та інженерних спеціальностей, яким доведеться працювати з графічними редакторами та прикладними програмами, знадобиться модель з потужними внутрішніми компонентами. Майбутнім дизайнерам, журналістам та режисерам для обробки відео та фото, потрібен ноутбук із потужною відеокартою. Для тих, хто планує вивчати літературу, історію, географію, буде достатньо бюджетної моделі з базовими характеристиками.

Діагональ екрана, вага

Ноутбук має бути зручним та маневреним. Його доведеться носити на деякі лекції, тримати в руках перед іспитом, заряджати (не завжди вдома). Оптимальна діагональ: 13,3–15,6". Щодо ваги, то легкий ноутбук краще. Однак потужні моделі не можуть бути дуже легкими через вбудовану систему охолодження. Більшість моделей важать від 1,8 кг до 2,7 кг.

Бренд 

Якщо врахувати відгуки, то серед «студентських» ноутбуків лідирують пристрої Lenovo: https://eldorado.ua/uk/notebooks/c1039096/producer=lenovo/. Цей бренд пропонує широкий спектр моделей, які можуть задовольнити різні потреби користувачів.

ноутбук купити харків

Ємність акумулятора

Добре, коли батарея витримує без підзарядки 4–6 годин. Час автономної роботи приладу залежить від навантажень. Під час експлуатації батарея поступово втрачає ресурс, і згодом час автономної роботи зменшиться.

Тип матриці

Від цього залежить комфорт під час роботи за монітором. Розрізняють такі типи:

  1. TN+film — бюджетний варіант, контрастність та якість кольорів посередня.
  2. IPS — оптимальний вибір за співвідношенням ціни та якості. Ідеальна передача кольору, високий рівень контрасту.
  3. SVA — проміжний варіант за якістю між технологіями TN и IPS.
  4. WVA. Екрани характеризуються збільшеними кутами огляду, за якістю моделі наближені до IPS.
  5. OLED — висока якість зображення. Технологія характерна для ноутбуків преміумсегменту
  6. Retina — виключна якість, притаманна пристроям Apple.

Вбудована пам’ять

Для переносних девайсів між HDD та SSD краще вибрати останній варіант. У HDD більший ресурс циклів перезапису. Однак такий тип пам’яті погано реагує на вібрації під час транспортування. SSD-пам'ять у цьому надійніше.

Також перед покупкою варто врахувати вид і кількість портів, обсяг оперативної пам’яті, число ядер, побажання щодо кольору та дизайну.