Як забезпечити власну енергонезалежність із зарядною станцією

Promo
Фото: focus.ua Фото: focus.ua

Для тих, хто живе у багатоквартирному будинку та не має можливості встановити генератор, є чудовий вихід в умовах війни задля забезпечення електрикою – портативна зарядна станція.

Досвід минулої осені та зими – обстріли енергетичної інфраструктури та, як результат, блекаути – зробив наявність незалежного джерела електрики для пересічних українців не розкішшю, а суворою необхідністю.

На жаль, цієї зими нам навряд чи буде легше, тому ті, хто ще не визначився зі способами забезпечення свого житла електрикою, зараз замислюються над тим, що обрати в якості джерела.

Опираючись на наш досвід, можемо впевнено заявити: якщо ви живете у багатоповерхівці, то найкращим вибором для вас буде портативна зарядна станція. 

Переваги портативної електростанції

Як показав наш власний досвід, її переваги криються в самому принципі її дії. На відміну від генераторів, які вони б не були, зарядна станція електрики не виробляє. По суті, це великий повербанк, тобто накопичувач, від якого можна «годувати» всі  електричні прилади у вашому домі.

Відповідно, на відміну від генераторів зарядна станція не потребує спеціально обладнаного місця та відкритої місцевості. Вона компактна, відносно легка (в середньому 3-7 кг), працює тихо, не потребує пального, не турбує сусідів вихлопами та шумом. Якщо до цього додати ціни на пальне, які час від часу «підростають», то переваги портативних електростанцій стають очевидними.

Багато портативних станцій з різними показниками та до того ж із значними знижками можна знайти на сайті https://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/portativnye-zaryadnye-stancii_bluetti.html  та прицінитися.     

Але варто пам’ятати: обирати зарядну станцію треба, ретельно врахувавши свої потреби, інакше це будуть марно витрачені гроші. 

Як обрати портативну електростанцію

Визначтесь, для чого вам потрібна електростанція. Для цього оцініть ті електричні прилади, які вам будуть украй потрібні в період блекауту.

Наприклад, від тостера та телевізора можна легко відмовитись, а ось якщо ви працюєте віддалено або навчаєтесь онлайн, то підживити ноутбук буде питанням першої необхідності. Відповідно, прасування речей можна відкласти, а ось необхідність приготування їжі  – це та річ, яку не варто обговорювати.

Далі рахуємо, скільки грошей ви можете виділити на цей прилад. І – обираємо.

  1. Моделі малої потужності (200-700 Вт на виході) можуть забезпечити електрикою ваш ноутбук і роутер, зарядити смартфон чи портативну електролампу та іншу «легку» техніку.  
  2. Моделі середньої потужності (700-2000 Вт на виході) здатні забезпечити роботу бойлера, кондиціонера, холодильника та морозильної камери.
  3. Моделі великої потужності (від 2000 до 5 Квт і далі) здатні повністю забезпечити роботу всіх приладів у домі.

Далі – оцінуємо швидкість зарядки станції (це може бути від 1 до 6 годин) та джерела для цього (сучасні портативні станції можуть підтримувати зарядку через мережеву розетку, за допомогою сонячної панелі та через автомобільний прикурювач). Також має значення  наявність та кількість портів і роз’ємів, а ще – додаткові «плюшки»: наприклад, дисплей, вмонтований лед-фонарик та інше.  

До речі, не варто думати, що така портативна зарядна станція потрібна тільки в період війни під час блекауту. Вона є відмінним гаджетом для автомобільних туристів та рибалок, адже в наш час необхідно мати можливість підзарядити смартфон та інші електричні прилади, де б ви не знаходились.