Без шкоди для здоров'я: 4 правила використання навушників

Promo

Щорічно отоларингологи констатують глухоту в десятків тисяч людей. У світі кожна восьма людина має певні порушення слуху. В зоні ризику в першу чергу знаходяться молоді люди у віці 16-35 років.

Одна з причин — занадто висока гучність під час прослуховування музичних треків та перегляду кінофільмів. Як саме слід використовувати сучасні навушники, щоб не зашкодити здоров’ю, розбираємося детально в статті.

Яким чином навушники можуть погіршити слух

Мініатюрність аудіоаксесуарів — оманлива. Ми не зовсім коректно оцінюємо гучність звучання навушників. Часто девайси взагалі не викликають занепокоєння рівнем шуму. Вони можуть відтворювати доволі потужний звук, який за неправильних налаштувань здатен значно погіршити слух користувача.

Науково доведено, що двигун мотоцикла створює 150 дБ звуку. І для тимчасового зниження слуху достатньо перебувати поряд з таким мотоциклом впродовж 40 хвилин.

Навушники, включені на 80% гучності, створюють шум на рівні 70 дБ. Більшість користувачів слухає музику впродовж кількох годин. Якщо робити так нечасто та обрати якісні, зручні та безпечні девайси за лінком https://www.ctrs.com.ua/ru/naushniki/ — суттєвих наслідків не виникне. Але коли користувач щоденно годинами слухає треки на 90-100% гучності, це може призвести до проблем зі слухом.

правила використання навушників

Що відбувається у вусі за такого необережного використання навушників?

  • Вушні клітини-сенсори «втомлюються».
  • Може з’явитися нетривала глухота або відчуття шуму, дзвону у вухах.
  • Стан людини нормалізується після відновлення сенсорів.
  • Повторення такої ситуації знову й знову може призвести до реальної втрати слуху.

Як правильно використовувати навушники

Ситуація не така складна, як здається на перший погляд. Ви можете продовжувати користуватися улюбленими аудіоаксесуарами без шкоди для вух. Треба лише дотримуватися кількох простих рекомендацій.

  • Не слухайте музику чи подкасти на гучності вище, ніж 70%. Як перевірити? Люди, що знаходяться поруч з вами, не мають чути звуки, які долинають з динаміків. Можна за замовчуванням встановити середній рівень гучності звуку на смартфоні.
  • Тривалість безперервного прослуховування має бути не більше, ніж 60-100 хвилин на день. Оптимально, якщо користувач буде робити перерви в процесі прослуховування.
  • Навушники можуть бути різної форми та конструкції. Жоден з видів не несе потенційної загрози. Лише вакуумні девайси варто очищати від забруднень частіше за інші.
  • Зверніть увагу на моделі з новітніми технологіями поглинання шуму. Вони дозволяють зробити гучність меншою, зберігаючи високу якість відтворення треків.

Не варто стояти близько до колонок на концертах, а якщо ви працюєте в шумному місці й дозволяють правила безпеки — придбайте вушні затички. 

Перевіряйте свій слух щорічно, навіть якщо не турбує його очевидне зниження. Це дозволить максимально швидко відстежити перші ознаки проблем та захворювань.