Історичний турнір та волейбольні звитяги: спортивне життя Коломацької громади

Громади на зв'язку
16.07.2025 15:21 Коломак
У дівочому футбольному турнірі в Коломаку брало участь три команди Дівочий футбольний турнір у Коломаку/Фото: Коломацька селищна рада

Коломацька громада в нинішніх реаліях у міру сил продовжує розвивати спорт та підтримувати активний спосіб життя серед населення. Проводяться різні змагання, а місцеві жителі для покращення фізичної форми та зміцнення здоров’я мають можливість відві­дувати тренажерний зал і заняття з фітнесу.

Цікаві баталії серед дівчат

11 травня цього року відбулася знаменна подія в історії спорту Коломаччини – пройшов перший дівочий футбольний турнір. У ньому брали участь спортсменки 2013–2016 років народження. За перемогу в змаганнях боролися три колективи. Це місцева команда «Шелестове», «Вільхуватка» (Куп’янський район) та «Велика Рублівка» (Полтавщина).

Перемогу в історичному турнірі здобуло «Шелестове» під керівництвом тренера Валерія Яненка. Дівчата виграли дві гри, не пропустивши жодного м’яча. Обіграли «Вільхуватку» 5:0, а «Велику Рублівку» – 9:0. Друге місце посіли представниці Куп’янського району. Здолали колектив з Полтавської області (2:0), який фінішував третім.

Окрім командних досягнень, були відзначені й кращі гравчині турніру. Ними стали Лілія Погрібняк («Шелестове»), Каріна Чайка («Вільхуватка») та Єва Чоботарьова («Велика Рублівка»). Під час урочистої церемонії Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий привітав юних футболісток, вручивши їм заслужені кубки, медалі, грамоти та солодкі подарунки.

«Цей перший дівочий футбольний турнір став справжнім святом спорту, дитячої радості та віри у майбутнє, – наголошує керівник громади. – Вкрай цікаво було спостерігати за цими баталіями. Дівчатка дуже самовіддано йшли в боротьбу за м’яч, налаштовані були дуже серйозно. Коли бачиш, що в їх очах є зацікавленість і вони живуть спортом, ти сам напов­нюєшся позитивними емоціями. Сподіваємося, що ця подія стане початком чудової традиції у Коломацькій громаді. І це в першу чергу може статися тільки завдяки Збройним Силам України».

Нагородження найкращих гравчинь турніру на змаганнях у Коломаці

Кращою гравчинею турніру в складі «Шелестового» стала Лілія Погрібняк/Фото: Коломацька селищна рада 

Тренер «Шелестового» Валерій Яненко веде футбольний гурток в однойменному селі, де, окрім дівчат, займаються і хлопці. Загалом тренується близько 30 дітей у двох вікових групах – 2011–2014 роки народження та 2016–2017 роки народження. Команди з Шелестового стабільно беруть участь у різних турнірах, де посідають призові місця і стають переможцями.

«Вони бійці. Брак майстерності перекриваємо бажанням. Самовіддачі нам не позичати. Звичайно, є перспективні діти, які можуть заграти на професійному рівні», – каже тренер.

Дитяча футбольна команда «Шелестове» Коломацької громади

ФК «Шелестове»/Фото: Валерій Яненко

Як розповідає спеціаліст 1 категорії відділу освіти, молоді та спорту Коломацької селищної ради Ольга Бездітко, такі футбольні гуртки, як у Шелестовому, функціонують у Коломаці, Новоіванівці та Різуненковому. Там є свої команди, які беруть участь у різних змаганнях.

«Ми серйозну увагу приді­ляємо дитячому футболу. Постійно організовуємо різні турніри. Зокрема, щороку проводимо чемпіонат з футболу серед дитячих команд Коломацької селищної ради. Цьогоріч у турнірі бере участь шість команд. Важливо, аби дітки росли здоровими і у ранньому віці привчалися до здорового та активного способу життя. Футбольні гуртки у нас безкоштовні. Ці витрати на себе бере громада. Також за рахунок місцевого бюджету купуємо різний спортивний інвентар та все необхідне для проведення змагань», – говорить Ольга Бездітко.

Планують створити два майданчики

За словами пані Ольги, громада переймається не тільки дитячим спортом, а й дорослим. Футбол є спортом № 1 серед місцевих жителів, утім популярність має і волейбол. Гордістю громади є волейбольна команда «Коломак». Її керівник – 47-річний Дмитро Буяло.

Свого часу чоловік грав у футбол. Потім травмувався й думав, чим зайнятися. Бачив, що грають у волейбол, і вирішив зануритися у цей вид спорту. Спочатку грали між собою, потім – між селами Коломаччини, а згодом стали виїжджати на змагання до інших районів Харківської області. Кілька років нічого не вигравали: просто вчилися грати якомога краще. А потім уже пішли довгоочікувані та заслужені перемоги. Зокрема, вже ця половина 2025 року подарувала команді яскраві події та звитяги.

За словами Дмитра Буяла, найяскравіша з них – участь у дводенному Відкритому Кубку міста Полтави 2025. Це чоловічий турнір з класичного волейболу під назвою «Полтавська весна». Команда з Полтавщини «Фенікс» на одному з турнірів у Харківській області грала проти коломаччан, які дали їй гідний бій. Після цього «Коломак» запросили на цей турнір у Полтаву. Представники Харківщини вийшли до півфіналу, де боролися за перемогу на майданчику сучасного професійного спорткомплексу міста Решетилівка Полтавської області. На жаль, «Коломак» залишився без медалей, посівши четверте місце, однак їх гравець Максим Ковальов став найкращим гравцем турніру.

Ще до ТОП-3 подій у житті команди цьогоріч Дмитро Буяло включає перемогу у Валківській та медаль у Солоницівській громадах. На початку весни завершився Відкритий чемпіонат Валківської міської територіальної громади з класичного волейболу, який тривав із січня. Коломаччани дісталися фіналу, де в напруженій боротьбі перемогли місцеві «За Валки». До слова, у цьому турнірі брала участь ще одна команда з Коломацької громади – «Відродження» Різуненкове. Вони фінішували четвертими, поступившись «Богодухову» в матчі за третє місце. А гравця різуненківського колективу Віталія Мочаліна визнали найкращим нападником чемпіонату.

Волейбольна команда «Коломак»

«Коломак» цьогоріч виграв Відкритий чемпіонат Валківської МТГ з класичного волейболу/Фото: Коломацька селищна рада

А наприкінці весни «Коломак» взяв участь у відкритому турнірі з волейболу Солоницівської громади, де брали участь чотири команди. Коломаччани у підсумку завоювали срібні медалі.

«У нас у Коломаці немає майданчика для пляжного волейболу, їздимо в Різуненкове. До кінця літа плануємо в центрі громади зробити два волейбольні майданчики для пляжного волейболу. Є спонсори, також підтримує у цьому питанні керівництво громади. Взагалі нам селищна рада дуже допомагає – надає транспорт для виїзду на змагання, купує різний інвентар тощо, – зауважує керівник «Коломака». – Сподіваємося, що вдасться створити волейбольні майданчики, і цьогоріч хочемо провести масштабний турнір, де гратимуть команди не тільки з нашої області, а й з України загалом. Подібного в Коломаку ще не було».

Бажання – виступати на змаганнях

Спортивна активність Дмит­ра Буяла не обмежується одним волейболом. У 2018 році спортсмен у Коломаці облаштував тренажерну залу. Знайшов вільне приміщення у спорткомплексі, де було кілька тренажерів. Потім почали підтягуватися однодумці, з якими Дмитро і почав розвивати це направлення. З року в рік вони своїми силами потихеньку обладнували залу, де наразі є все необхідне для тренувань на всі групи м’язів. Заняття безкош­товні, але коли вирішують, що треба щось придбати, усі разом дають на це кошти, хто скільки може. Дмитро виступає як організатор – слідкує за порядком і виконує роль інструктора, коли це потрібно. Постійно у залі займається близько 10 людей.

«Ми зробили кілька ключів, і можна займатися, коли хочеш. Наприклад, хтось уранці перед роботою приходить. Це дає заряд бадьорості на весь день. Узагалі, якщо людина регулярно тренується, підтримує режим, вона не тільки в спорті досягне успіху, а й у всьому іншому. Це окрім того, що буде мати гарний вигляд і добре себе почувати. Якщо є якісь захворювання, наприклад, проблеми зі спиною чи ще щось – походиш регулярно рік-два і забудеш про це. Наприк­лад, мені 47 років, але я відчуваю себе на плюс-мінус 20 років», – зізнається пан Дмитро. 

У Коломаці активісти створили тренажерну залу

Дмитро Буяло у тренажерному залі/Фото: Дмитро Буяло

Приміщення тренажерного залу, в якому нещодавно поставили твердопаливний котел, надає селищна рада. Вона бере на себе комунальні витрати.

«До повномасштабного вторг­нення зверталися до очільника громади Володимира Гуртового щодо придбання двох дороговартісних тренажерів. Зрозуміло, що через ситуацію в країні це не на часі. Сподіваємося, що після нашої перемоги громаді вдасться купити ці тренажери», – каже Дмитро 

Він ділиться, що у майбутньому хотілося б брати участь у змаганнях з пауерліфтингу. Для цього треба тренуватися в певному режимі, аби гідно себе проявити, а цього поки що немає.

Краще почуваються і худнуть

Буквально за стінкою тренажерного залу займаються фітнесом. Веде його Дар’я Зарубіна, яка працює фітнес-тренеркою 13 років. У 2014-му вона переїхала до Коломака з Луганської області і з наступного року почала вести заняття з фітнесу. Тренування проходять тричі на тиждень. Займаються дівчата і жінки віком від 12 до 65 років. Приміщення, як і у випадку з тренажерною залою, надає селищна рада. Вона, за словами Дар’ї, також купувала різний інвентар.

«Завдяки фітнесу можна оздоровитися, плюс схуднути, але тут треба ще слідкувати за харчуванням. У більшості моїх відвідувачів – сидяча робота. А це болі в спині, суглобах тощо. І потрібні фізичні навантаження, аби позбавлятися цих проблем. І тренування дійсно допомагають. Ходила до мене дівчина, в якої була початкова стадія варикозу. Їй казали, що без спорту це буде тільки погіршуватися. У підсумку завдяки заняттям вона позбавилася варикозу. Також розповідали дівчата, що десь через пів року тренувань вони худнули на 5–7 кілограмів», – говорить тренерка. 

У Коломаку проводять заняття з фітнесу

Заняття з фітнесу проходять тричі на тиждень/Фото: Дар'я Зарубіна

Загалом, розвиток спорту і здорове населення – один з пріо­ритетів Коломацької селищної ради.

«Такі люди, як Валерій Яненко, Дмитро Буяло, Дар’я Зарубіна та й взагалі інші тренери і місцеві спортсмени-активісти, є справжньою гордістю громади. Вони сприяють розвитку дітей і пропагують здоровий спосіб життя серед населення, аби почуватися добре. А за цю можливість ми дякуємо українським військовим, які боронять наші кордони», – підкреслює Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий.