Безпека та чистота в косметології: сучасні методи дезінфекції та стерилізації інструментів

Promo

Косметологія — невіддільна частина повсякденного життя багатьох людей, які дбають про свій зовнішній вигляд і доглядають за собою. Однак, разом зі зростанням популярності косметологічних послуг, все більш актуальним стає питання про їхню безпеку та захист від можливих інфекційних захворювань. Кожен косметолог, який піклується про свою репутацію, своє здоров'я та здоров'я своїх клієнтів, повинен приділяти сили та увагу дезінфекції своїх інструментів.

Значення дезінфекції у косметології: комплексний захист від інфекцій

Дезінфекція у косметології відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки клієнтів та підтримці високих стандартів гігієни. Під час проведення косметологічних процедур лікар контактує зі шкірою клієнта, а іноді й біологічними рідинами (кров'ю). Тому ризик поширення інфекційних захворювань дуже високий. За таких умов під загрозою опиняється не лише клієнт, який може постраждати під час передачі інфекції від попереднього відвідувача, а й сам майстер.

Під час косметологічних процедур є ризик поширення різних інфекційних захворювань, зокрема:

  • вірусних гепатитів;
  • герпесу;
  • бактеріальних інфекцій;
  • грибкових захворювань;
  • паразитарних інфекцій (демодекозу та ін.).

Правильне проведення дезінфекції інструментів дозволяє уникнути перенесення патогенних мікроорганізмів з одного клієнта на іншого, а також знижує ризик виникнення ускладнень після проведення косметологічних процедур.

Етапи очищення інструментів косметолога

Всі інструменти косметолога повинні проходити три основні етапи очищення:

  • Дезінфекцію. Проводиться відразу після використання інструментарію шляхом занурення інструментів у робочий розчин дезінфектора (готується відповідно до рекомендацій виробника).
  • Ручне очищення або передстерилізаційна обробка. Для цього косметолог чистить кожен інструмент щіткою в тому ж робочому розчині, де проводилася дезінфекція. Як альтернатива ручному очищенню може використовуватися ультразвук.
  • Стерилізацію. Вона може проводитися в автоклаві (сухожарі) або за допомогою спеціальних засобів для хімічної стерилізації.

Після закінчення стерилізації інструменти поміщають у стерильну упаковку та зберігають до наступного застосування.

Сучасні методи дезінфекції та стерилізації

У сучасній косметології використовуються різні ефективні методи дезінфекції та стерилізаційної обробки. Максимальну ефективність може забезпечити поєднання кількох із них, зокрема:

  • хімічної дезінфекції - передбачає застосування спеціальних розчинів, які знищують мікроорганізми та/або блокують їхню життєдіяльність;
  • ультразвукового чищення - проводиться за допомогою спеціального пристосування, яке ультразвуковими хвилями усуває з інструментів залишки шкірного жиру, косметичні засоби та інші забруднення (не знищує всі патогени, але підвищує ефективність дезінфекції та стерилізації);
  • автоклавування - передбачає використання спеціального приладу, всередині якого інструменти піддаються тиску та високотемпературній обробці, завдяки чому на їх поверхні не залишається абсолютно ніяких мікроорганізмів, грибкових спор тощо;
  • хімічної стерилізації - альтернатива автоклавуванню, що передбачає занурення інструментів в робочий розчин хімічного засобу.

Вибираючи засоби для дезінфекції косметологічних інструментів, краще віддавати перевагу продукції перевірених брендів, які мають гарну репутацію завдяки високій якості своїх товарів та відповідальному ставленню до роботи.