Дистанційне навчання в освіті

Promo

Ряди прихильників дистанційного навчання в традиційній освіті поповнюються щодня. За останнє десятиліття воно значно еволюціонувало. Якщо 10 років тому - курс дистанційної освіти розглядався як хобі, то зараз можна закінчити школу, не виходячи з дому. Ще до пандемії 2020 року частина дітей свідомо обирала такі заняття замість традиційної школи. Це закономірно, адже дистанційне навчання вносить ряд плюсів в освітній процес:

  • новітні методи викладання (гейміфікація, інструменти віртуальної реальності)
  • гнучкий графік і самоорганізація
  • немає обмежень за місцезнаходженням
  • індивідуальне навантаження

Стандартна шкільна програма вже давно відстає від темпів розвитку суспільства. А в реаліях пандемії дистанційне навчання посіло перше місце, залишивши класичну школу далеко позаду. Для сучасного навчання радимо нову онлайн школу Planetaclub https://planetaclub.com.ua/onlayn-shkola

Поняття про дистанційне навчання

Дистанційне навчання – це освіта на відстані. Реалізувати дистанційне навчання можливо наступними способами:

  • паперові носії (завдання для виконання приходять поштою)
  • технології телебачення (уроки по телевізору під час локдауна)
  • інтернет-технології (онлайн-навчання у вигляді записаних відеоуроків, або живих онлайн занять).

Онлайн навчання – це один з інструментів дистанційної освіти. А в період карантину онлайн навчання для школярів особливо актуальне.

Організація навчального процесу

Те, як проходить дистанційне навчання, залежить від конкретного закладу. В основному це кілька відео уроків на день в міні групах або індивідуально. Викладач дає інформацію, задає контрольні запитання та домашнє завдання. Домашню роботу можна виконати в будь-якій формі, наприклад, зняти відео або виростити рослину. За результатами занять учні проходять тести і підтверджують свій рівень знань.

Недоліки навчання на відстані

Після переходу на дистанційну форму навчання в березні 2020 року втомлені батьки мріяли про те, коли закінчиться дистанційне навчання. Це й не дивно, адже його якість залишала бажати кращого. Основні недоліки були обумовлені неякісною підготовкою. Наприклад, відсутністю необхідних гаджетів у учнів, технічної бази у викладачів, перебоями з інтернетом. Якщо ж до організації віддалених занять підійти серйозно, то майже всі мінуси можливо виправити або перекрити.

Тенденції у сфері онлайн освіти

З огляду на події у світі очевидно, що віддалене навчання надовго увійшло в наше життя. Перспективи дистанційної освіти дуже амбітні. Для сучасної онлайн освіти характерні:

  • спеціальні платформи для роботи (ведення занять, опитувань, створення візуальних приміток, розподіл учасників на зали для групової роботи, збір статистики з успішності студентів, вимірювання рівня їх залученості до навчання).
  • більше уваги психологічному стану учнів: в уроки включають короткі медитації, вправи-розминки, для того, щоб учасникам класу було легше спілкуватися.
  • створення віртуальної версії навчального закладу з цифровими аватарами учнів.

Умови, в яких ми живемо, змушують сферу онлайн освіти розвиватися зі швидкістю звуку. Сучасні люди, які прагнуть досягти успіху, повинні йти в ногу з часом. Дистанційне навчання – це найкращий інструмент для цього.

Онлайн навчання для школярів у дистанційній школі Planetaclub. 

Школа онлайн Planetaclub - школа майбутнього. Наш підхід до онлайн навчання не схожий на підхід інших шкіл, які надають послуги дистанційної освіти.

З нашими учнями щодня проводяться заняття у режимі реального часу. Навчання проходить по відеозв'язку Face-to-Face, тобто учитель з учнем проводять повноцінний якісний урок, вся різниця лише в тому, що він проходить онлайн. За допомогою сучасних програм для відеодзвінків (у нас це найчастіше Zoom або Скайп) діти підключаються до вчителя та займаються як на звичайному уроці.

Дистанційне навчання, в його звичайному розумінні (а саме заняття на онлайн платформі без постійної участі педагога), підійде не всім. А навчання у зручній та перспективній онлайн школі Planetaclub максимально наближено до реального. Як і у реальній аудиторії вчитель має зоровий контакт із кожним учнем. Весь матеріал викладається так само як і в звичайній школі.