Що таке технічне завдання на розробку сайту та хто його складає

Promo
Що таке технічне завдання на розробку сайту та хто його складає

Розробка сайту — це складний і багатоплановий процес, який вимагає чіткого розуміння та планування кожного кроку. Одним із ключових етапів при створенні ресурсу залишається складання технічного завдання (ТЗ). Не важливо, відбувається розробка сайту на laravel чи використовується більш складна платформа — без затвердженого ТЗ спеціалісти не можуть приступити до роботи. Команда агентства «Червоний Хамелеон» допоможе створити та відредагувати ТЗ для створення платформ різної

Складові частини технічного завдання

За допомогою продуманого технічного завдання вдається визначити всі технічні і функціональні вимоги до майбутнього проекту. ТЗ стає основою для співпраці між замовником і розробниками сайту. Документ захищає інтереси двох сторін, адже виконавець отримує чітко окреслені завдання, а власник ресурсу матиме повністю втілений проєкт, який відповідатиме всім його вимогам.

Кожне ТЗ може мати відмінності, залежно від типу сайту та потреб замовника. Проте можна окреслити типові складові документа.

  • Вступ. В розділі визначається загальна мета проєкту, його завдання і основні цілі.
  • Опис проєкту. У цій частині розглядається загальна ідея сайту. Вказуються основні функціональні можливості, які повинен мати ресурс, опис користувачів, на яких він зорієнтований.
  • Технічні вимоги. Тут визначаються технічні вимоги до сервера, веб-хостингу, бази даних і мов програмування, які використовуватимуться для розробки сайту.
  • Функціональні вимоги. Сюди включаються реєстрація користувачів, пошукова система, корзина покупок, коментарі, блог і багато інших функцій.
  • Дизайн і взаємодія з користувачем. В цій частині описується загальний дизайн сайту, його структура та інтерфейс. Вказуються кольорова палітра, шрифти, зображення і стилі.
  • Безпека платформи. В розділі вказуються заходи забезпечення безпеки для сайту, включаючи запобігання злому, резервне копіювання і шифрування даних.
  • Терміни виконання і бюджет. Тут окреслюються терміни виконання проєкту і бюджет, який виділяється на його реалізацію.

Під час роботи над створенням ресурсу можуть вноситись корективи для покращення його функціональності, проте вони мають бути узгоджені двома сторонами. Більше про те, як удосконалити власний сайт без значних фінансових вкладень, читайте у статті.

Хто займається створенням технічного завдання

Зазвичай відповідальний за створення технічного завдання для розробки сайту менеджер проєкту. Він координує дії між замовником та розробниками. Інколи власники бізнесу можуть надати такий документ. В цьому випадку важливо, щоб замовник мав теоретичні та практичні знання у галузі, адже його зазвичай цікавить результат роботи, а не методи її втілення.

Вносити свої пропозиції стосовно вигляду інтерфейсу сайту можуть дизайнери. Розробники часто активно беруть участь у створенні технічного завдання, додаючи технічну експертизу і конкретні деталі реалізації. Важливо, щоб у ТЗ чітко та однозначно формулювалися завдання. Документ не повинен містити абстрактних понять чи двояких формулювань. Чим детальніше ТЗ, тим кращого результату вдасться досягти команді розробників.