Шукаємо роботу в умовах війни на Jooble

Promo
Фото: kolomyia.org Фото: kolomyia.org

Рік повномасштабної війни серйозним чином вплинув на ринок праці. У результаті зруйнування інфраструктури, знищення підприємств та зменшення бізнесової активності в Україні рівень безробіття сягнув 30 %.

У цих умовах конкуренція на ринку праці стрімко зросла, і знайти роботу з гідною зарплатою стає все важче. Так, є «Армія відновлення», де ті, хто залишився без роботи, можуть долучитися до виконання суспільно корисних робіт, але це низькокваліфікована робота, яка потребує неабиякого здоров'я та має оплату на рівні мінімальної. 

Чи реально в умовах війни знайти роботу відповідно власної кваліфікації та з гідною зарплатою? Запевняємо, знайти робота Харків – це цілком реально, якщо правильно підійти до пошуку вакансій. Також варто роздивитися таку можливість, як робота за кордоном.   

Як відомо, для пошуку роботи існує чимала кількість сайтів та платформ, які займаються працевлаштуванням. Один з них – Jooble, який має зручний та простий  інтерфейс. Ви можете моніторити вакансії, а можете розмістити своє резюме для того, щоб роботодавець сам вас відшукав. 

Пошук роботи

Фото: khm.gov.ua

Саме тому правильно складене резюме – це запорука вашого успіху в пошуках роботи. Складаючи його, пам'ятайте, що воно має бути коротким (час читання – 1-2 хвилини, розмір 1-2 сторінки), ємним та привертало увагу саме до вас. 

Резюме повинно включати

1. Контактну інформацію (ім'я та прізвище, адресу, телефон, адресу електронної пошти).
2. Мету (коротка інформація про те, на яку посаду та чому ви претендуєте).
3. Кваліфікацію (це інформація про ваші професійні навички, сильні сторони й досягнення. Досвід роботи вказується у зворотному хронологічному порядку).
4. Освіту (і додаткову – тренінги, семінари, підвищення кваліфікації також).
5. Додаткову інформацію (володіння іноземними мовами, наявність прав водія тощо).
6. Рекомендації (вказати можливість надання).

Робота за кордоном

Одна з головних перешкод для отримання гідної роботи за кордоном – незнання мови. Тому, якщо у вас є час і ви знаходитесь «у пошуку» – вчіть мову. Пам'ятайте, що ваша наполегливість та витрачені гроші повернуться до вас з відсотками. 

Якщо ви розумієте, що за вашою спеціальністю ви роботи не знайдете, то роздивіться можливість навчання онлайн на яких-небудь курсах: можливо, з точки зору працевлаштування це буде більш корисним. 

Ну і найважливіше: щоб уникнути шахрайства та не вскочити в іншу халепу (наприклад, щоб не пов'язати себе з незаконною роботою типу перевозки нелегальних мігрантів та не потрапити потім під суд), погоджуйтесь тільки на легальну роботу з підписанням трудового договору. Ретельно дізнавайтесь усі деталі оплати і перевіряйте легальність самої агенції з працевлаштування або компанії.