Як працює перша мобільна акушерсько-гінекологічна амбулаторія в Балаклії

09.11.2022 19:07 Балаклія
За перші дні роботи пересувної акушерсько-гінекологічної амбулаторії, яку Харківській області передали за сприяння Фонду народонаселення ООН, звернулися 30 місцевих жительок, у тому числі 15 вагітних.

Про це повідомили у пресслужбі ХОВА.

«Це дуже важлива допомога. Зараз ми бачимо, що люди сюди повертаються, для нас це важливо. Тому ми забезпечили місто мобільною акушерсько-гінекологічною амбулаторією», – зазначила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Жанна Овчарова.

Комплектація спецавтівки дає змогу збирати аналізи, проводити огляд і приймати пологи.

«Вона абсолютно автономна, з опаленням, тут працюють генератори, є душова кабіна, система очистки води, санвузол, гінекологічне крісло. Ми її обладнали усім необхідним. Тому вона може працювати не тільки в місті, а навіть у полі», – додав директор Центру екстреної медицини та медицини катастроф Віктор Забашта.

У мобільній акушерсько-гінекологічній амбулаторії працюють двоє фахівців: педіатр і лікар-гінеколог.

«Тут є сучасна апаратура для первинного огляду, для виявлення первинних новоутворень сфери як гінекологічної, так і дитячої», – зазначила акушер-гінеколог Ольга Філіпова.

Мобільну акушерсько-гінекологічну амбулаторію можуть відвідати всі охочі жінки. Після роботи в Балаклії спецавтівка відправиться в інші деокуповані населені пункти Харківщини.