Міни-пастки та гранати на розтяжках: ліси та поля Харківщини залишаються небезпечними (фото, відео)

13.05.2024 16:27 Балаклія
Розмінування / фото ДСНС України в Харківської області Розмінування / фото ДСНС України в Харківської області

На деокупованих територіях Харківської області пересуватися досі можна лише по асфальту або наїждженій дорозі. Усі ліси та поля залишаються замінованими.

Як передає «Слобідський край», про це розповів заступник начальника групи піротехнічних робіт Олександр Пахтусов, чия група зараз працює у Балаклійській громаді Ізюмського району.

Працюємо у лісовому масиві біля населеного пункту. Цей ліс забруднений гранатами на розтяжках, протипіхотними мінами кругової дії ОЗМ-72, протипіхотними мінами ПОМ-2, протитанковими мінами металевими, пластиковими. Неподалік був дитячий табір покинутий, вони там базувалися, тому мінували все навколо, залишали лише маленькі проходи для відходу або для пересування свого особового складу, розповідає Олександр Пахтусов.

За словами сапера, з початку повномасштабного вторгнення їх група працювала у Київській, Харківській та Херсонській областях. Зараз вони знову повернулися на Харківщину.

Більш всього були забруднені Херсонська і Харківська області. Вони (російські військові. – Ред.) менш пересувались тут, більш базувалися, тому заміновували все, що могли замінувати – і населені пункти, і ліси, і поля, і дороги. Мінували професіонали, знали свою роботу, знали, що вони роблять. Мінували з пастками, так, щоб ми не могли зняти це. Мінували так, що чіпляєш одну розтяжку – підривається декілька мін, каже сапер.

Олександр Пахтусов радить місцевим жителям поки що не відвідувати ні ліси, ні поля. Ходити лише по асфальту, або по наїждженій дорозі, бо територія дуже щільно замінована. 

Як повідомили у пресслужбі ДСНС України Харківської області, 13 травня сапери ДСНС обстежили узбіччя біля дороги, сухостій під лініями електропередач, приватні житлові будинки та лісосмугу.

Нагадаємо, з 1 по 8 травня включно піротехнічні підрозділи в Харківській області розмінували майже 219 гектарів територій, виявили та знешкодили 4134 вибухонебезпечні предмети.

Також сапери виявили нерозірвану авіабомбу в Куп’янську, яка становила реальну загрозу для жителів.

Автор: Галина Гришко