На Харківщині ексмеру загрожує довічне ув’язнення: деталі

21.05.2024 15:50 Балаклія
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

За державну зраду ексмеру Балаклії загрожує довічне ув’язнення.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

За даними слідства, з перших днів окупації міста Балаклія діючий на той момент міський голова добровільно пішов на співпрацю з російськими загарбниками та фактично здав їм населений пункт.

Наприкінці березня 2022 року разом з представниками збройних сил рф він провів нараду керівництва Балаклійської міської ради, під час якої агітував до лояльного ставлення як до окупаційних військ, так і до держави-агресора в цілому.

Крім того, зрадник провів збори громади, на яких повідомив жителям, що ухвалив рішення залишатися у місті, «хоча була можливість поїхати на західну Україну, кудись ще». Він також додав, що «сьогодні повністю Україна вже нічого не дає» і запропонував мешканцям брати «гуманітарну допомогу» від російських військових.

Колишній український посадовець переховується від правосуддя на території рф, його оголошено у розшук. Обвинуваченого судитимуть заочно у Балаклійському районному суді Харківської області. За держзраду фігуранту загрожує довічне позбавлення волі.

Нагадаємо, що СБУ затримала у Харкові російського коригувальника, який шпигував за позиціями ЗСУ під виглядом прогулянок із собакою.

Також раніше ми писали, що затримано жительку Харкова, яка виконувала завдання прокремлівського журналіста та «зливала» дані про оборонні підприємства.

Автор: Валерія Ткаленко