СБУ затримала «посадовця» окупаційної адміністрації міста Балаклія

29.11.2022 16:31 Балаклія
Фото: Управління СБ України в Харківській області Фото: Управління СБ України в Харківській області

СБУ затримала колаборанта, який під час захоплення міста Балаклія Харківської області добровільно вступив до лав окупаційної адміністрації. Там він обійняв посаду «помічника начальника управління тимчасової цивільної адміністрації м. Балаклія».

Ворожим поплічником виявився місцевий житель, який ще на початку травня пішов на співпрацю з окупаційною «владою» та уклав з їх керівництвом «трудовой договор».

Перебуваючи на посаді помічника начальника управління тимчасової цивільної адміністрації, чоловік сприяв примусовій «перереєстрації» роботи місцевого бізнесу. Зокрема, проводились колективні збори підприємців, на яких їх закликали перелаштовувати свою господарську діяльність під потреби держави-агресора та перераховувати податки до її бюджету.

Серед основних завдань, які «посадовець» визначав перед представниками малого і середнього бізнесу, було наповнення оптових складів продовольством. Крім того, він надавав вказівки стосовно товарів та послуг, які дозволено реалізовувати на території міста. У разі незгоди чоловік застосовував обмеження на комерційну діяльність у вигляді заборони на реалізацію окремих товарів та послуг. Після того, як Балаклія була звільнена, намагався «загубитись» серед мешканців району, щоб уникнути правосуддя.

Наразі чоловіка затримано та повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Також вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.