У Балаклійській громаді створюється Центр життєстійкості: які послуги надаватимуться

07.06.2024 11:50 Балаклія
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

Балаклійська громада Ізюмського району увійшла до п’ятірки громад Харківської області, де буде створено Центр життєстійкості. Фахівці Центру надаватимуть соціально-психологічні послуги. Послугами можуть скористатися як жителі громади, так і внутрішньо переміщені особи, які проживають на її території.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла виконуюча обов’язки директора Центру соціальних служб Балаклійської міської ради Ольга Стойко.

–  Якщо наш Центр надання соціальних послуг спрямований на роботу з вразливими категоріями населення, то Центр життєстійкості, який створюється при ньому, – на надання соціально-психологічних послуг усім жителям громади, у тому числі ВПО. Насамперед це послуги скеровані на підтримку психічного здоров’я населення, зміцнення його стресостійкості, адаптація до кризових ситуацій. Нашим людям це дуже потрібно, оскільки багато хто з них пережив окупацію, обстріли, їм важко «скинути» із себе тривожність через близькість до лінії фронту, – розповідає Ольга Стойко.      

У переліку послуг, які також надаватимуть фахівці Центру життєстійкості:
•    підтримка родин, які опинилися у складних життєвих обставинах;
•    розвиток батьківських компетентностей (створення груп позитивного батьківства);
•    денний догляд за дітьми з інвалідністю;
•    досудове вирішення побутових конфліктів (стягнення аліментів, розірвання шлюбу, стягнення додаткових витрат на дитину тощо);
•    організація клубів за інтересами для різних вікових груп;
•    створення простору безпеки для дітей з елементами ігрової терапії.

 – Окрема кімната в Центрі буде відведена для помічника ветерана. До нього можуть звертатися ветерани та інваліди війни, члени сімей військовополонених, звільнених із полону, члени родин загиблих захисників і захисниць України, – зазначає Ольга Стойко. 


Нагадаємо, що у Чугуївському районі відкрився центр соціальної реабілітації.

Також нагадаємо, що в Ізюмському терцентрі надає послуги сурдоперекладач.