У відновленій лікарні у Балаклії запрацювало реанімаційне відділення

10.12.2023 14:58 Балаклія
Відновлене реанімаційне відділення у балаклійській лікарні / Фото: ХОВА Відновлене реанімаційне відділення у балаклійській лікарні / Фото: ХОВА

У багатопрофільній лікарні у місті Балаклія Харківської області, яка серйозно постраждала через бойові дії, почало працювати реанімаційне відділення.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на ХОВА.

У деокупованих громадах Харківської області триває відновлення медзакладів. Так, у місті Балакалія, що на Ізюмщині, у зруйнованій багатопрофільній лікарні почало працювати відремонтоване реанімаційне відділення.

Наступними планують запустити педіатричне та клініко-діагностичне відділення. Окрім того, тривають роботи зі встановлення кисневої станції.

Багатопрофільна лікарня в Балаклії

Лікарня у деокупованій Балаклії, Харківська область

Який вигляд має оновлене реанімаційне відділення, Балаклія, 10 грудня / Фото: ХОВА

Як повідомили в ХОВА, протягом року у стаціонарі закладу пролікувалися 8 700 пацієнтів, ще 143 тисячі – амбулаторно. Лікарі провели понад 3 700 операцій, а у пологовому відділенні народилися 152 дитини.

Наразі у лікарні працює 543 співробітники медичного персоналу, з них 94 – лікарі.

Зруйнована лікарня у місті Балаклія

Кадри Балаклійської багатопрофільної лікарні після обстрілу / Фото: ХОВА

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення рф у Балаклійській лікарні працювало 614 співробітників. Спеціалізована висококваліфікована медична допомога населенню тут надавалася цілодобово. Під час окупації Балаклії лікарня зазнала значних пошкоджень: були зруйновані зовнішні та внутрішні стіни, двері, вікна, покрівля та переходи між корпусами. Не гребували рашисти і медичним оснащенням. Відновлювати установу почали в жовтні 2022 року, після звільнення міста від російських загарбників.

Нагадаємо також, у Балаклійській громаді триває відновлення амбулаторій загальної практики сімейної медицини, які були пошкоджені або повністю знищені за пів року окупації та російської агресії. Також установлюються модульні конструкції, які тимчасово замінять їх.