Жителька Балаклії через санкції не може покинути Білорусь – Оновлено

26.05.2021 17:33 Балаклія

Два тижні тому мешканка Балаклії Харківської області Анна Курілова перенесла трансплантацію печінки у Мінську. Коли настав час повертатися додому, Україна закрила авіасполучення з Білоруссю через санкції. Жінка просить державні органи України допомогти своїм громадянам повернутися додому.

Анна Курілова – мешканка Балаклії, мати трьох дітей з інвалідністю. Ще в дитинстві Анні поставили діагноз "гепатит В", утім після лікування хвороба довгий час не турбувала її.

Узимку 2020 року жінка відчула погіршення стану і звернулася до медиків. Виявилося, що, окрім інфекційного захворювання, в неї також цироз печінки та онкологія.

Жінка звернулася по допомогу в зборі коштів на операцію з видалення пухлини та трансплантацію печінки. До речі, в Україні такі операції проводять тільки за наявності донора-рідного. У Анни лише літня мама з поганим здоров'ям. Тому жінку направили на лікування в Білорусь. Аби стати там на облік та чекати донора, знадобилось 6900 доларів.

Завдяки вчасно зібраним коштам, Анна Курилова таки потрапила на лікування в Мінськ. 9 травня їй пересадили печінку. Потім знадобилося дороговартісне лікування. Але коли настав час повертатися додому, Україна закрила авіасполучення з Білоруссю через санкції.

Про це 26 травня Анна Курилова написала у своєму Facebook. За словами Анни, крім неї, у цій клініці перебувають й інші пацієнти-українці.

"Я не можу тут жити. Закінчується реєстрація. Мені потрібні дорогущі ліки (останній чек на 170 євро) , які я не можу пропустити, бо печінка відторгнеться. Мені потрібні дорогущі аналізи і консультації лікарів (це для нас платно і дуже дорого)", – написала жінка.

За словами Анни, у Посольстві України в Білорусі їй порадили найняти автобус або "швидку" за свій кошт. Але після операції жінка не може довгий час сидіти. До того ж шлях додому – більше 1000 кілометрів. Жінка просить державу Україна допомогти своїм громадянам повернутися додому.

Удома її чекають старенька мама і троє синів з інвалідністю.

ОНОВЛЕНО. Як повідомляється на сайті Кабміну, у зв’язку із закриттям 26 травня авіасполучення між Україною та Республікою Білорусь Міністерство закордонних справ України та Міністерство охорони здоров’я України працюють над вирішенням логістичних питань українських громадян, які лікуються в білоруських медичних закладах.

Наразі в Білорусі перебувають 26 українців, які отримують медичну допомогу (трансплантація органів, кісткового мозку, імунотерапія),  ще четверо українців проходять обстеження.

Дипломати та фахівці МОЗ готові надати максимальне сприяння нашим громадянам у розробці оптимального маршруту слідування в кожному конкретному випадку, зокрема враховуючи стан здоров’я.

Автор: Тамара Кіч