Жителька Балаклійської громади відсвяткувала 100-річний ювілей

21.07.2021 15:04 Балаклія
Фото: balakleyamer.gov.ua Фото: balakleyamer.gov.ua
21 липня у Балаклійській міській раді Харківської області повідомили, що напередодні жителька їхньої громади Віра Бондар відзначила 100-річний ювілей.

Віра Мусіївна Бондар народилася 20 липня 1921 року в Київській області. Закінчила медичне училище. Під час Другої світової війни була медичною сестрою. На фронті дівчина познайомилася з майбутнім чоловіком Володимиром Бондарем. Він військовий хірург, майор медичної служби.

Наприкінці 50-х – на початку 60-х років Віра Мусіївна разом з чоловіком переїхали на Харківщину, а саме в Червоний Донець (наразі Донець) колишнього Балаклійського району.  Як «Слобідському краю» розповіла секретар  Балаклійської міської ради Оксана Бондар, Віра Мусіївна працювала акушеркою в Андріївській лікарні, де працював і її чоловік. Після виходу на пенсію жінка вдома не сиділа і деякий час працювала медсестрою в санаторії «Факел». Після смерті чоловіка на початку цього століття переїхала до доньки і зятя в Балаклію (на фото), з якими й проживає наразі.

 – Вважаю, що її секрет довголіття в тому, що вона по-справжньому любила життя. Вона в своєму житті врятувала багатьох людей. Вона, коли працювала акушеркою, врятувала двох породіль. Віра Мусіївна завжди до кожної людини ставилася з повагою і турботою. Вона любить життя і життя любить її, тому вона і прожила до таких поважних років, – вважає Оксана Бондар. – Віра Мусіївна товариська і комунікабельна людина. Наразі вона все пам’ятає, любить побалакати, читає книжки і розгадує ребуси, щоб мозок працював. Вона молодець. Її в нашій громаді дуже люблять і поважають.

У ювілярки двоє дітей, четверо онуків і четверо правнуків.

Віра Бондар не єдина жителька Балаклійської громади, якій виповнилося 100 років. У цьому місяці, 10 липня, 100-річний ювілей відсвяткувала ще одна мешканка Балаклії Ольга Йосипівна Мирончук.

Автор: Савелій Мякушко