Поля у Барвінківській громаді заміновані: фермери працюють на свій страх та ризик

21.03.2024 13:31 Барвінкове
Підрив трактора у полі / Фото: ДСНС у Харківській області Підрив трактора у полі / Фото: ДСНС у Харківській області

У Барвінківській громаді Харківської області заміновано понад 17 тисяч гектарів земельних ділянок, розмінувати їх зараз фізично не можливо.  

Про це журналісту медіа «Слобідський край» розповів очільник Барвінківської громади Олександр Бало.

– У нас по громаді проходила лінія фронту, тому ми розуміємо, що заміновано дуже багато, це не на один рік розміновувати. Є території, що не обробляються, вони просто стоять. У нас працюють підрозділи ДСНС і гуманітарне розміновування, але це робота дуже довга, бо вони навіть великою кількістю можуть пройти невеликий відрізок, бо заміновано дуже щільно, – говорить Бало.

20 березня під час польових робіт поблизу села Федорівка трактор наїхав на невідомий предмет. Тракторист отримав контузію та пошкодження ноги. Нині чоловік перебуває в лікарні, каже Олександр Бало. Він додає, що з місцевим населенням постійно проводять попереджувальну роботу. 

– Ми з вересня 2022 року проводимо пояснювальну роботу. Але ж люди чудово знають, що тут усе заміновано. Проте фермери працюють на свій страх та ризик, це їхній спосіб життя, вони задля цього й повернулися у свої домівки, бо хочуть працювати на своїй землі. Всі розуміють, що це небезпечно, але я не знаю як це зупинити, – розповідає міський голова. 

Наразі до Барвінківськівської громади повернулося понад 17 тисяч людей. Також там проживає близько трьох тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, це вже другий випадок за останні кілька днів підриву сільськогосподарській техніки у Барвінківській громаді. 19 березня підрив трактора місцевої агрофірми стався у полі між селами Федорівка та Надеждівка. Внаслідок підриву техніки на міні механізатор отримав травми.