Мільйони в освіту, медицину та благоустрій: що зробили в Біляївській громаді цьогоріч

24.12.2021 09:18 Біляївка
Фото: Біляївська сільська рада Фото: Біляївська сільська рада
Цей рік став першим в історії Біляївської громади Харківської області. ТГ створювалася з нуля, втім, без огляду на труднощі, цьогоріч удалося зробити багато для покращення умов життя в громаді. Місцеві кошти виділялися на різні сфери – медицину, освіту, благоустрій, культуру та спорт. Саме цього року вдалося вирішити низку питань, які турбували населення протягом довгого часу.

Довгоочікуваний ремонт даху

На початку цього місяця Біляївській громаді виповнився рік з моменту утворення. Він виявився напруженим, але доволі плідним. Біляївський сільський голова Олександр Різник розповів, з якими викликами зіткнулася громада у 2021 році.

– Серед основних викликів нашої громади передусім постала потреба в створенні ефективно діючої структури. Відпрацювання механізму стимулювання економічної, фінансової активності в сферах забезпечення зайнятості, управління власністю, правильне просторове планування та використання природно-ресурсного потенціалу. Постійна організація поліпшення соціальної сфери, зокрема освіти, охорони здоров’ я, соціального захисту населення, – каже Олександр Різник.

Він зазначає, що, без огляду на всі труднощі, цей рік був плідним для громади, реалізовано кілька масштабних проєктів. Один з таких – капітальний ремонт покрівлі Миронівського ліцею, роботи обійшлися в 1 мільйон 800 тисяч гривень. Ця школа почала працювати майже півстоліття тому – з 1972 року. Заклад має шиферний дах, який давно не ремонтувався, через що протікав, створював незручності школярам та педагогам. І от цьогоріч завдяки керівництву громади на чолі з Олександром Різником та депутатському корпусу вдалося розв’язати давню проблему. Ремонт зробили цієї осені.

Також у 2021 році місцевим коштом (майже 190 тисяч гривень) завершили будівництво спортивного майданчика з тренажерами на території ліцею в селі Червоне. В цьому ж закладі зробили ремонт санвузла, на що виділили близько 50 тисяч гривень.

Особливу увагу Біляївська сільська рада приділяє організації здорового та якісного харчування для учнів і вихованців дитсадків громади. Протягом 2021 року на харчування витрачено 1 мільйон 130 тисяч гривень (зокрема 18 гривень у день на дитину для учнів 1–4 класів та учнів пільгових категорій 1–11 класів).

У рамках реформи «Нова українська школа» для учнів і вчителів придбали меблі та технічне обладнання на суму 273 тисячі 800 гривень. В інклюзивно-ресурсний центр закупили мультимедійне обладнання та меблі (шафи, столи, стільці), на що пішло майже 140 тисяч гривень, виділених з місцевого бюджету.

Читайте також: Які освітянські проєкти реалізовують у Біляївській громаді у 2021 році

Томограф і УЗД

Велика увага з боку керівництва громади приділяється і здоров’ю громадян. На Центр первинної медико-санітарної допомоги цьогоріч виділили понад 2 мільйони 500 тисяч гривень. Завдяки цим коштам закупили туберкулін, вакцини, медикаменти для невідкладної допомоги. Також придбали різне медобладнання – пульсометри, термометри, ваги, ростоміри тощо. Медпрацівників забезпечили засобами індивідуального захисту (маски, антисептики, захисні костюми, бахіли тощо). Решта коштів пішла на оплату комунальних послуг та доплату працівникам за роботу з хворими на коронавірус.

Багато грошей з місцевого бюджету пішло на фінансування Первомайської ЦРЛ. Туди виділили 450 тисяч гривень. Це було необхідно, оскільки в цьому закладі лікуються і жителі Біляївської громади.

Для цієї лікарні Біляївська ТГ на умовах співфінансування з Первомайською міськрадою придбали дороговартісне обладнання – комп’ютерний томограф та апарат УЗД. Томограф обійшовся в 10 мільйонів гривень, два мільйони з яких – кошти Біляївської громади. На апарат УЗД, загальна вартість якого 1 мільйон 500 тисяч гривень, з місцевого бюджету виділили 180 тисяч гривень.

Великим досягненням Біляївської громади стало створення умов для покращення доступності отримання адміністративних послуг. Так були створені віддалені робочі місця для спеціалістів ЦНАПу, які на території старостинських округів надають послуги з реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання та різноманітні довідки.

Читайте також: Соцпрацівники Біляївської громади першими в Україні працюватимуть на електричних велосипедах

Озеленили громаду

Цьогоріч дуже багато робіт у громаді було виконано з благоустрою. Всього на благоустрій сільської ради у 2021 році інвестували близько шести мільйонів гривень.

На проведення громадських робіт з благоустрою витрачено 1 мільйон 100 тисяч гривень. За ці кошти були впорядковані узбіччя, виконувалися роботи зі знищення порослі тощо. У році, що минає, зробили поточний ремонт дороги протяжністю 1400 метрів у селі Шульське, загальною вартість 890 тисяч гривень.

Упродовж року проводилися заходи з озеленення територій населених пунктів громади. Сільською радою було закуплено та висаджено берези, береки, петунії, барбарис, майори, бальзаміни, газанії, кизил тощо. Також закінчили облаштування клумби в селищі Біляївка загальною вартістю 100 тисяч гривень За фінансової підтримки СТОВ «Мрія» реалізований проєкт з благоустрою клумби, яка тепер налічує 321 зелену рослину та має більше 11 їх різновидів.

З метою благоустрою території та для комфортного відпочинку дітей і мешканців громади, які проводять дозвілля в селах, Біляївська сільська рада придбала дитяче ігрове обладнання: гойдалки, каруселі, гірки, пісочниці, що обійшлося в 602 тисячі 700 гривень.

Читайте також: У зупинок з’явилася душа: як розквітає Біляївська громада. Фото

Дитячі ігрові майданчики встановили в селах Побєда, Петрівка, Суданка, Миронівка, Роздолля, Шульське, Красне, Верхня Орілька, Нове, Дмитрівка, а також селищі Біляївка.

Придбали сучасний сміттєвоз

Цього року на водозабезпечення громади з місцевого бюджету пішло 1 мільйон 800 тисяч гривень.

– Розпочали роботи з реконструкції об’єктів водопостачання в селах Червоне, Красне та Задорожнє. У 2021 році на розробку проєктно-кошторисної документації бюджетом сільської ради виділено 1 мільйонm200 тисяч гривень. Наразі вже проведено тендер та визначено переможця, – розповідає Олександр Різник. – Уже завершили роботи з підключення частини водогону до існуючої системи. Перевірка наявної водогінної системи, виконання технічних умов та роботи з підключення проведені на загальну суму 110 тисяч гривень. У результаті такої кропіткої роботи підключений новий водогін протяжністю 3400 метрів та забезпечено водою більше 60 будинків.

Також цьогоріч у громаді розв’язали проблему утилізації твердих побутових відходів завдяки купівлі сучасного сміттєвоза. Це вантажний автомобіль МАЗ 5340С2 з відвалом для прибирання снігу, який коштував близько 2 мільйонів 500 тисяч гривень. Уперше вивозити сміття буде сучасна техніка. Сміттєвоз планують використовувати по всій території Біляївської громади.

На сферу культури цьогоріч витратили 400 тисяч гривень: купили музичне обладнання, костюми, артисти виїжджали на конкурси за межі району та області. А ще біляївці провели кілька спортивних заходів всеукраїнського рівня, фінансували дві місцеві футбольні команди, які посіли місця у призовій трійці.

– Начебто б нічого особливого не видно, але насправді зробили дуже багато як для першого року існування громади. З бюджетом ми впоралися, ми його перевиконали. Багато бюджетних коштів були витрачені на різноманітні заходи та проєкти. Ми створили служби та управління, ми заклали фундамент на багато проєктів, деякі з них уже реалізовані. Дуже важливо, що в нас немає нереалізованих проєктів, які були запущені, ми їх усі закриваємо. Дякую депутатському корпусу, виконавчому комітету, працівникам сільської ради та усім мешканцям громади за небайдужість, за важку і не завжди вдячну роботу. Ваша самовідданість є гідним внеском у розбудові нашої громади, – зазначає Біляївський сільський голова Олександр Різник.

Автор: Савелій Мякушко