У Близнюках відкрився Центр спільнотворення: сюди громада приходить зі своїми ідеями

06.05.2024 10:50 Близнюки
У Близнюківському Центрі спільнотворення/Фото: сторінка фейсбук Близнюківської громади У Близнюківському Центрі спільнотворення/Фото: сторінка фейсбук Близнюківської громади

У Близнюківській громаді Харківської області за підтримки міжнародних партнерів створений Центр спільнотворення. Перші активності у відновлювально-ресурсному ХАБі вже відбулися.

Про це медіа «Слобідський край» розповів Близнюківський селищний голова Геннадій Король.

 – Під Центр спільнотворення ми відвели старе приміщення через його зручне розташування. Воно потребувало капітального ремонту. Указав на це приміщення наш односільчанин Андрій Фурман. Він отримав тяжке поранення на передовій, через що був демобілізований. Під його ідею, а також під низку інших ідей, якими живе сьогодні громада, невдовзі надійшли кошти від міжнародних партнерів, – розповідає Близнюківський селищний голова Геннадій Король.

Центр спільнотворення розглядається як платформа для діяльності громадських організацій, які вже створені у громаді і які ще будуть створені. Вони можуть безкоштовно користуватися приміщенням і всім технічним оснащенням. Осередком молодіжних активностей його обрали місцеві юнаки та дівчата. Тепер їм не треба тіснитися то в шкільному спортзалі, то в селищній публічній книгозбірні, перебігаючи від локації до локації.

 – Поки що в Центрі бракує меблів. У короткій перспективі це питання вирішиться, а наразі приємно спостерігати, як молодь, прихопивши з дому стільці, прямує до Центру, бо там на них чекають цікаві тренінги, домашій кінотеатр, – зазначає очільник Близнюківської громади.

Тут також працюватиме помічник ветерана. Спеціаліст, який уже сьогодні проходить навчання, візьме на себе супровід військовослужбовця по інстанціях, підкаже йому алгоритм дій в оформленні документів, виплат, допомог.

Центр спільнотворення стане також місцем зустрічі близнюківців, які втратили на полі бою своїх рідних. Їм буде що обговорити у «ТатоХабі». Тут дітей загиблих навчать і велосипед відремонтувати, і заклеїти пробоїну на шині, тобто передадуть знання, яким би їх мали навчити батьки.

Також у Центрі створено «Мистецьку кав'ярню».

Нагадаємо, що у Балаклійській громаді Ізюмського району реалізується нова фаза проєкту «Голос громади у місцевому самоврядуванні». Черговий етап проєкту скерований на підтримку молоді громади, її активну участь у відновленні Балаклійщини.

Також нагадаємо, що у Новопокровській громаді Чугуївського району група з двадцяти підлітків узяла участь у проєкті «Шкільна молодь у громаді: синергія розвитку». Впродовж місяця через гру діти навчалися заробляти і розумно витрачати гроші, завантажувалися в доросле життя з реальними проблемами і намагалися їх вирішувати. 

 

Автор: Тетяна Чмут