Учитель з Близнюків разом з учнями відправив свою міні-лабораторію на космічну станцію

28.11.2022 12:19 Близнюки
Фото: Департамент освіти Харківської міської ради Фото: Департамент освіти Харківської міської ради

Учні Харківської гімназії під керівництвом свого учителя біології Андрія Самойлова, який цьогоріч став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022», вирушили до Америки та відправили свою міні-лабораторію в космос.

Андрій Самойлов народився та виріс у селищі Близнюки, проте сьогодні він – учитель Харківської гімназії № 47 і кращий вчитель України в номінації «Біологія».

Наразі Андрій Михайлович та його учні знаходяться в США, зокрема у місті Тайтусвілл, штат Флорида. Саме там, в Kennedy Space Center, юні науковці мали можливість спостерігати за відльотом ракети на мисі Канаверал. Команда взяла участь у програмі шкільних космічних експериментів SSEP (Student Spaceflight Experiments Program) і стала її фіналістом. Учні пройшли багато випробувань від NASA, але, попри все, підготували проект для дослідження в космосі і тепер відправили свою міні-лабораторію на міжнародну космічну станцію на кораблі SpaceX Dragon.

Як повідомляють у Департаменті освіти Харківської міської ради, після прямого влучання ворожого снаряда в гімназію учитель сам забирав лабораторію із зруйнованого класу біології.

Сам Андрій Самойлов викладає в гімназії вже 12 років. Під час минулорічного ЗНО, а саме іспиту з біології, ніхто з 15 його учнів не набрав менше 180 балів, а четверо з них отримали 200 балів. Він є керівником гімназійних команд учнів, які декілька років поспіль ставали переможцями Всеукраїнського турніру юних біологів.