Аграрії окупованої громади на Харківщині зазнали збитків на сотні мільйонів гривень

25.05.2022 19:19 Борова
Фото: agrotimes.ua Фото: agrotimes.ua

У найбільших аграріїв Борівщини Харківської області знищено або викрадено техніку, пальне, посівні матеріали та добриво.

Надзвичайних втрат через воєнні дії та окупацію зазнало сільське господарство Борівської громади. Про це 25 травня повідомили в селищній раді. За попередніми підрахунками, збитки сягають сотень мільйонів гривень. Так, на найбільших сільгосппідприємствах Борівщини знищено, пошкоджено або викрадено техніку, пальне, посівні матеріали, добрива тощо. Запаси зернових зіпсовані або вивезені. Частина земель залишилася незасіяною.

– У надскладному і невизначеному стані перебуває тваринництво. Що буде з урожаєм озимих культур, також незрозуміло, адже аграрії не мають можливості обробляти їх належним чином, і невідомо, чи буде можливість їх зібрати. За попередніми підрахунками, збитки сільськогосподарських підприємств Борівщини сягають сотень мільйонів гривень, але точно підрахувати втрати наразі неможливо через окупацію території, – йдеться у повідомленні Борівської селищної ради.

Місцева влада наголошує, що разом з аграріями великих збитків зазнає вся громада. Бо саме  сільське господарство було провідним сектором економіки ТГ.

– У 2021 році селищний бюджет мав 87 мільйонів гривень власних надходжень, з них 40 % (35 мільйонів гривень) – це податкові надходження від сільськогосподарських підприємств. За три місяці війни селищний бюджет уже недоотримав 10 мільйонів гривень податків, – підкреслюють у Борівській селищній раді.

Нагадаємо, раніше повідомлялось,  що окупанти самовільно займають будинки борівчан, користуються їхніми запасами продуктів, ріжуть корів, свиней, курей та іншу живність.