На Борівщині окупанти намагаються мінімізувати опір місцевих

18.05.2022 17:00 Борова

У тимчасово окупованій Борівській громаді загарбники проводять психологічно-інформаційні операції щодо населення.

На території Борівської громади окупанти хочуть відновити переправу через Оскільське водосховище. Вони думають над понтонною переправою або ж відновленням руху через зруйнований місток у Гороховатці та Бахтині. Про це повідомили у селищній раді.

Комендатура та колаборанти починають тиснути на місцевих підприємців та фермерів, спонукають їх до співпраці. А також вимагають перереєстровувати свої підприємства та сплачувати податки новому “керівництву”. Через відсутність зв'язку та Інтернету місцеві знаходяться в інформаційній блокаді. Окупанти ширять пропагандистську інформацію, фейки про “успіхи” рф на фронті. На територіях, де зв'язок трохи ловить,  окупанти прослуховують телефонні розмови.

– Тих, хто виходить на зв’язок з рідними чи знайомими, нерідко змушують говорити, що все добре, все налагоджується, а буде ще краще, ніж було. В місцях, де є слабкий сигнал мобільного зв’язку, телефонні розмови мешканців громади слухають спеціально приставлені посіпаки російської комендатури, – йдеться у повідомленні.

Крім того, російські військові роблять усе, аби мінімізувати опір мешканців та побудувати лояльне ставлення до себе. Дітям дають цукерки, бабусям гуманітарну допомогу, солдати рф заграють з українськими дівчатами. При цьому кажуть, що українська влада їх покинула та чинити опір марно.

Нагадаємо, на Борівщині окупанти проводять "перепис" населення та автомобілів.