На Борівщині окупанти переконують місцевих жителів, що територія громади вже є частиною рф

22.05.2022 18:40 Борова
Фото: racurs.ua Фото: racurs.ua

Окупанти запевняють, що Борівщина – це вже територія бєлгородської області. Про цей та інші обурливі факти повідомили в Борівській селищній раді Харківської області.

Наразі на Борівщині управління громадою здійснює російський комендант за допомогою деяких місцевих поліцаїв та колаборантів. Місцевих жителів вони намагаються переконати, що Борівщина вже начебто є частиною бєлгородської області рф.

– Окупаційні війська розосереджені по різних населених пунктах громади. За даними аеророзвідки, найбільша кількість живої сили і техніки противника наразі перебуває у малих селах Борівщини на перетині кордонів трьох областей: Харківської, Луганської і Донецької, а також у Шийківці, Чернещині, Підлимані, Пісках-Радьківських. Крім того, велика кількість ворожих військ проходить через громаду транзитом, – ідеться у повідомленні.

Бойові дії на території громади наразі не ведуться. Проте, саме перебування російських військових на території громади становить значну загрозу для місцевого населення, включно з небезпекою підриву на мінах і розтяжках, установлених загарбниками в зелених зонах.

Крім того, життя в окупації обтяжене для людей значними проблемами і труднощами. Мобільний зв'язок зник навіть там, де ще нещодавно слабо пробивався. Інтернету немає із 7 березня. У деякий населених пунктах досі не вдалося відновити електропостачання. Продуктові магазини працюють, але асортимент товарів обмежений, а ціни значно перевищують середні по Україні. Великою проблемою залишається дефіцит ліків та інших медпрепаратів. Банківська система та Укрпошта не працюють, люди в окупованих селах не мають можливості отримати пенсію, соцвиплати, заробітну плату, зняти готівкові гроші.

Медичні послуги є тільки в Борівській центральній лікарні, сімейна медицина у селах практично відсутня. Медичний автомобіль, що був закріплений за Чернещинською амбулаторією, окупанти розібрали на запчастини.

– Гуманітарні вантажі з територій, підконтрольних українській владі, окупанти в громаду не пропускають, – говориться у повідомленні селищної ради. – Виїхати з окупації в інші українські населені пункти також наразі неможливо, оскільки рашисти повністю закрили блокпости на в’їзд і на виїзд там, де раніше був хоч якийсь шанс проїхати.

Раніше ми писали також, що у Борівській громаді окупанти хочуть призначити нового «голову»