На окупованій Борівщині вводять в обіг рубль та поширюють російську пропаганду

06.06.2022 20:05 Борова

Російські окупанти проводять у Борівській громаді Харківської області таку ж політику, як проводили в Донецькій та Луганській областях у 2014 році. Тим самим вони намагаються зміцнити свою владу.

Про це повідомляє Борівська селищна рада.

На окупованих територіях громади росіяни призначають своє маріонеткове «керівництво», вводять в обіг російський рубль і свою банківську систему, виплачують зарплатню та соцдопомогу в рублях, беруть під свій контроль увесь інформаційний простір і проводять брудну пропаганду проти української влади та Збройних Сил України, а також за «руський мір». Зафіксовані навіть випадки, коли росіяни обстрілюють окуповані ними території задля того, щоб звинуватити в цьому ЗСУ і викликати в населення негативне ставлення до всього українського.

У рамках контролю окупованих територій росіяни продовжують блокувати мобільний зв’язок та Інтернет.

«Щоб зв‘язатися з рідними, люди вимушені виїжджати на інші окуповані території, зокрема у Сватове та Старобільськ, або ж «ловити» сигнал в окремих місцях громади. Але часто такі телефонні розмови прослуховуються і контролюються окупантами», — пишуть у громаді.

Також на окупованих територіях заблокували популярний месенджер Viber, через який мешканці найчастіше зв’язувалися з рідними та друзями з підконтрольної Україні території і отримували правдиву інформацію з перших вуст. Зараз Борівська селищна рада рекомендує мешканцям окупованих територій завантажити WhatsApp, Telegram чи Signal.

Крім того, при виїзді на інші окуповані території деякі громадяни стикаються з тим, що окупанти примушують їх до мобілізації у ворожу армію.