Окупована Борівщина: російські воякі мігрують у «зеленку» та розповсюджують фейки

05.06.2022 21:20 Борова
Фото: glavcom.ua Фото: glavcom.ua
На території Борівської громади Харківської області окупанти посилюють тиск на місцеве населення.

Як повідомили в Борівській селищній раді, серед першочергових завдань, які поставила окупаційна влада перед місцевими керівниками, що залишилися в громаді, – якнайшвидше переведення грошового обігу з гривні на російські рублі. Для цього формуються списки працівників комунальних підприємств та пенсіонерів, проводиться переналаштування банкоматів.  Обов’язковою умовою для потрапляння місцевих мешканців у списки на виплати є фотографування та передача своїх паспортних даних.

Як і раніше, в громаді відсутній зв'язок. У більшості людей заблокована можливість дивитися українське телебачення чи слухати українське радіо. Телефонні розмови в поодиноких точках слабкого мобільного зв’язку прослуховуються і контролюються окупантами.

Російська пропагандистська машина поширює одні й ті ж фейки, які за відсутності інших джерел інформації, крім російських, міцно вкорінюються серед мешканців. Основні наративи росіян:
1. «Ваша власть вас бросила» (сюди додаються історії про начебто знайдені великі суми грошей у будинках представників влади, схована «гуманітарка», скарби у місцевих фермерів тощо).
2.  «Эта война уже выиграна Россией» (поширюється міф про те, що Харків та інші міста України давно капітулювали).
3. «Украинская армия слабая, бойцы сбежали или сдались в плен» (про справжні втрати росіян та успіхи українській армії в окупованих громадах не знають).
4. «Вас обстреливает украинская армия, украинская власть отключает вам связь, газ и электричество» (на цьому тлі росіяни іноді роздають свою жалюгідну «гуманітарку», влаштовують показові «свята», демонструють «справедливість» коменданта, підкреслюють, що електрика наразі підведена з Росії тощо).

У селищній раді акцентували увагу на тому, що в тих селах громади, де донедавна спостерігалася висока скупченість російських військових (Підвисоке, Гороховатка, Бахтин), кількість загарбників зменшилася. 
– Але це нічого не означає, адже вони масово оселилися в балках, посадках, лісах поблизу сіл, – ідеться в повідомленні. – Це постійна тенденція. Відомі випадки, коли в «зеленці» біля малонаселених віддалених від центру сіл по кілька днів перебувало по 1-3 тисячі російських солдатів, які потім були перекинуті далі. Ракетні установки, які періодично працюють по позиціях ЗСУ з окупованих сіл, окупанти теж постійно переміщують та ховають у лісах.

У селищній раді підкреслили, що останніми днями бойові дії поблизу Ізюма посилилися: звуки обстрілів та вибухів із сусідніх громад у деяких селах чутно дуже близько. Там наголосили також, що повертатися на Борівщину наразі вкрай небезпечно.

Раніше ми писали також, що окупанти на території Борівської громади займаються телефонним шантажем.

Автор: Інна Можейко