Основна частина російських військових вийшла з окупованої громади на Харківщині

18.06.2022 20:26 Борова
У Борівській селищній раді Харківської області повідомили оперативну інформацію про те, що відбувається в громаді станом на 18 червня.

Станом на 18 червня 2022 року Борівщина залишається тимчасово окупованою росіянами. Особливих змін останнім часом не спостерігається. На території громади все так само відсутній мобільний зв‘язок та Інтернет, не працює банківська система, немає можливості перевести гроші в готівку. Про це повідомляють у Борівській селищній раді.

– Окупаційна влада намагається впроваджувати свої порядки, збирати податки з підприємців, залучати до співпраці місцевих жителів. Характерною особливістю є те, що готовність співпрацювати з окупантами насамперед проявляють маргіналізовані особи, які мають сумнівну репутацію серед місцевого населення і з якими після першого досвіду співпраці не хочуть мати справу навіть окупанти, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Ізюмському районі ворог обстріляв газопереробне підприємство

За інформацією Борівської селищної ради, окупаційна влада не полишає планів відновити з 1 вересня навчання в школах громади. Самопроголошене «керівництво» оглядає приміщення загальноосвітніх закладів, намагається вести перемовини з вчителями щодо роботи в новому навчальному році. Нещодавно псевдокерівники відвідали школу в селі Вище Солоне. Її хочуть відкрити замість Ізюмської ЗОШ, яку окупанти частково зруйнували під час захоплення села. Дітей планують підвозити шкільним автобусом.

– У магазинах та аптеках на території громади продаються товари здебільшого російського виробництва, а також з так званих «лднр». Ця продукція відрізняється низькою якістю, але ціни на неї значно перевищують вартість подібних товарів на вільній території України. Дешевше на окупованих територіях лише пальне для автотранспорту, – розповідають у селищній раді. – Бойові дії на території громади не ведуться. Основна частина російських військових вийшла з населених пунктів Борівщини разом з технікою в Донецькому та Луганському напрямках. Деякі підрозділи окопалися в лісах та лісопосадках. Діючі блокпости ворога залишилися лише поблизу Шийківки.

Автор: Савелій Мякушко