Патенти на підприємництво за шалені гроші та провокаційні обстріли: як живе окупована громада на Харківщині

27.07.2022 21:40 Борова
Борова зараз. Фото Борівської селищної ради Борова зараз. Фото Борівської селищної ради
Про дії російських загарбників на тимчасово окупованій Борівщині Харківської області повідомляє Борівська селищна рада.

 – Життя в окупації тривожне і сповнене небезпек, – ідеться в повідомленні . – Сьогодні стався обстріл житлових будинків по вулиці Кооперативній у Боровій, внаслідок якого постраждали і домоволодіння на сусідніх вулицях.

За попередньою інформацією, обстріл вівся з території Підлиману, відомо про одного загиблого мирного мешканця, зруйнований один будинок по вулиці Підлісній, ще декілька частково пошкоджені (вибиті вікна, посічені стіни тощо). 

Тим часом окупаційна влада в Боровій продовжує впроваджувати свої порядки. Підприємців примушують оформлювати тимчасові патенти на ведення підприємницької діяльності, які коштують 30-40 тисяч рублів.

Зважаючи на високі ціни на товари на окупованих територіях, низькі доходи населення, а то і повну їх відсутність, на постійні ризики пограбувань, обстрілів та інші загрози воєнного часу і окупації, такі суми виглядають непомірними для більшості місцевих підприємців та роблять умови роботи остаточно неприйнятними.

Працівники галузі освіти Борівщини, які виїхали з окупації, планують продовжувати свою роботу та активно готуються до нового навчального року. По загальноосвітніх навчальних закладах Борівської громади наразі формується мережа, яка працюватиме у 2022-2023 навчальному році.

Станом на сьогодні планується, що з 1 вересня дистанційно розпочнеться навчання на базі Борівської ЗОШ № 1, Богуславської, Ізюмської, Першотравневої, Підлиманської та Підвисочанської шкіл. Наразі формуються списки учнів, формуються класи та розподіляється навантаження вчителів. За попередньою інформацією, батьки близько 430 дітей шкільного віку, які виїхали з Борівщини через окупацію та воєнні дії, повідомили про намір навчатися в новому навчальному році саме на базі своїх навчальних закладів. Кількість бажаючих щодня зростає.

Раніше ми писали також, що в  Борівській громаді значно зменшилась кількість окупаційних військ

 

Автор: Інна Можейко