Поліція перевіряє, кому належать зубні коронки, знайдені в катівні на Харківщині

06.10.2022 13:15 Борова
Джерело фото: Сергій Болвінов Джерело фото: Сергій Болвінов
У звільненому селі Піски-Радьківські на Харківщині виявили чергову катівню.

У приватному домоволодінні, що знаходиться неподалік сільської ради, окупанти облаштували свій штаб. Як повідомив на брифінгу начальник Слідчого управління ГУНП Харківської області Сергій Болвінов, військові рф жили у будинку без дозволу власника. Після проведення огляду місця події на території домівки були виявлено підвал, що знаходився близько двох метрів углиб. У цьому підвалі окупанти утримували цивільних та полонених українських військових.

– У нас є свідки, які дають інформацію, що з цього підвалу чули крики, благання допомогти, випустити, просилися в туалет. Іноді після криків було чутно автоматну чергу, крики замовкали, – розповідає Сергій Болвінов.

На місці катівні було вилучено речові докази: зав'язки пластикові та тканинні, які ймовірно використовувалися для зв'язування ніг та рук; фалоімітатор; одяг, схожий на форму українських військових; аркуші зі свідченнями полонених; телефон; марля (ймовірно, зі слідами крові); жетони українських військових; протигаз, який використовувався для тортур та катувань; недопалки; 16 слідів пальців рук; пластиковий контейнер із зубними протезами жовтого та сірого кольору і залишками зубів. 

Поліція перевіряє кому належать зуби знайдені в катівні на Харківщині

– Вони (зуби. –  Прим.) належним чином оглянуті, упаковані та направлені до експертної установи відповідно до постанови слідчого про проведення молекулярно-генетичної експертизи. Простіше кажучи, для виявлення ДНК профілю та встановлення, кому саме належать залишки цих зубів. Інформація, яка є у публічному доступі про ймовірне відношення цих зубів до власника дантиста перевіряється. Після проведення досудового розслідування буде надана детальна інформація, що ми встановимо, – повідомив Болвінов.

За його словами, це вже 22 катівня, яку виявили на територіях деокупованої Харківської області. Майже в усіх великих містах та населених пунктах окупанти облаштовували такі місця утримування цивільних та військових. Найпоширеніший спосіб катувань, яким піддавали наших громадян, – катування струмом, сильне побиття палицями та іншими предметами. Є факти, коли окупанти здирали жертвам нігті та використовували протигаз для удушення.

Автор: Анастасія Хушану