Російські окупанти вивозять з окупованих територій Харківщини сільгосппродукцію

27.05.2022 19:15 Борова

За 26 травня з Борівської громади Харківської області російські окупанти вивезли 15 вантажних автомобілів соняшникового насіння. Викрадену продукцію вивозили в напрямку окупованого Старобільська.

Про це повідомляє Борівська селищна рада.

— Із захоплених територій окупанти продовжують масово викрадати сільськогосподарську продукцію минулорічного урожаю. Вчора з Борової було вивезено щонайменше 15 КАМАЗів соняшникового насіння. Вантажівки виїхали в напрямку окупованого Старобільська, — пишуть у щоденному зведенні селищної ради.

Також повідомляється про те, що окупанти на території громади намагаються вводити свій «документообіг». Це являє собою надруковані на принтері документи на кшталт свідоцтва про народження або смерть, усілякі посвідчення тощо. У них зазначається, що Борова належить до Куп’янського району Бєлгородської області. У селищній раді відмічають, що ці документи не мають жодної юридичної сили.

Крім того, окупанти намагаються оподатковувати українських підприємців та фермерів. Вони вимагають 50 % від прибутку або урожаю віддавати окупаційній владі. Тим, хто не погоджується на такі умови, погрожують відібрати майно та передати іншим власникам, які будуть співпрацювати.