Школярі Борівської громади через окупацію не можуть вчитися та завершити навчальний рік

26.05.2022 15:15 Борова

Вторгнення рф до Харківщини фактично зупинило освітній процес у Борівській громаді. З 24 лютого школи та дитячі садки у громаді не працювали жодного дня, а школярі не можуть наразі отримати свідоцтва про здобуття загальної середньої освіти.

Про це повідомляє Борівська селищна рада.

З 24 лютого, вже три місяці, у Борівській громаді не працюють школи та дитячі садки. Через відсутність мобільного зв’язку та Інтернету також неможливе навіть дистанційне навчання. Частина вчителів та школярів виїхала, але близько половини освітян та учнів залишилися в окупації. Навчальний рік у більшості шкіл громади мав би закінчитися 31 травня. У зв’язку з неможливістю проведення занять усіх дітей переведено до наступних класів, а для випускників 9-11 класів уже виготовлені свідоцтва про здобуття середньої освіти. Отримати документи можливо лише після деокупації громади або ж на підконтрольній Україні території.

Також Борівська селищна рада розповідає про те, що російські окупанти між Підвисоким та Гороховаткою влаштували полігон для військових тренувань. Ці два населені пункти знаходяться під окупацією з 26 лютого.

— Місцеві фермери на цій території не змогли провести посівну кампанію. У багатьох знищені техніка і посівні матеріали, немає пального, поля обстріляні, на них є нерозірвані снаряди. Люди живуть без електроенергії і зв’язку. Через село Підвисоке утворився своєрідний «торговий шлях» – люди з Ізюма масово їздять у Куп’янськ за продуктами, пальним та іншими товарами. Цю дорогу патрулює «поліція» так званої лнр, – висвітлюють події на окупованих територіях у Борівській селищній раді.

У Боровій та деяких селах працюють продуктові магазини, в частині сіл місцеві підприємці привозять товари та продають їх з машин. Найнеобхідніша продукція у громаді є, але завозиться вона з росії та непідконтрольних Україні територій. У громаді відзначають низьку якість цих продуктів.