У Борівській громаді окупанти вербують місцевих у «поліцаї»

07.05.2022 16:39 Борова
Фото: espreso.tv Фото: espreso.tv
Ситуація у Борівській громаді Харківської області станом на 7 травня.

Як повідомляють у Борівській селищній раді, територію громади транзитом проходить велика кількість живої сили та техніки окупантів, до того ж значна частина протягом останньої доби «осідає». Ворожими військами зайняті практично всі населені пункти громади. Найбільше їх в Чернещині, Ізюмському, Дружелюбівці, Першотравневому, Богуславці, Шийківці.

За інформацією Борівської селищної ради, ворог активно окопується, будує бліндажі, маскує техніку в лісі поблизу Борової, біля Ольгівки, на околицях Богуславки. Ці території наразі є найнебезпечнішими для мирних жителів.

– Непрохані гості прискіпливо оглядають зайняті села, перевіряють помешкання місцевих жителів, особливу увагу приділяють господарським будівлям, горищам та підвалам, заселяються в пусті будинки та заклади соціальної інфраструктури. Мирних жителів здебільшого не чіпають, але шукають мисливську зброю, вибірково можуть забирати цінні речі, грабують двори і помешкання, з яких виїхали господарі, забирають або псують автомобілі, роблячи їх не придатними для руху. Комендатура у Боровій вербує місцевих жителів для роботи в окупаційній поліції. Водночас, охочих приєднатися до ворожих псевдоструктур практично немає, – повідомляють у селищній раді.

На території громади вже тривалий час немає електрики, мобільного зв’язку, Інтернету. У деяких населених пунктах удалося відновити газопостачання. Частково відновлене централізоване водопостачання. У громаді працюють деякі магазини та аптеки, але асортимент товарів дуже обмежений. Хліб возять зі Сватового.

Читайте також: Російські окупанти обстріляли Красноградську громаду: постраждали будівлі і автівки

Банківські установи та поштові відділення не працюють. Великою проблемою залишається відсутність можливості зняти готівку. Для цього люди їздять у Сватове та Старобільськ.

Виїхати з окупованої Борівщини на території, підконтрольні українській владі, наразі неможливо. Надходять повідомлення про зникнення людей, які намагалися це зробити.

Автобус одного з куп’янських перевізників, який намагався вивезти людей, не пропустили навіть у росію.

– На окупованих територіях загарбники продовжують вести інформаційну війну. Серед населення вони поширюють дезінформацію і відверті фейки та намагаються переконати людей, що Харків вже захоплений росією, а влада в Києві капіталювала. Тому дуже важливо фільтрувати інформацію, не піддаватися ворожим маніпуляціям і пропаганді, вірити в ЗСУ і Україну та підтримувати цю віру в рідних в окупації, яким можна передати звістку. Просимо також передати попередження щодо участі у «святах» 8-9 травня, організованих окупантами в українських селах. Це може бути небезпечно, – зазначають у селищній раді.

Автор: Савелій Мякушко