У Борівській громаді працює програма «Доступні ліки»: як скористатися

26.04.2023 12:23 Борова

У селищі Борова Харківської області відповідно до програми «Доступні ліки» за рецептом сімейного лікаря можна отримати ліки безкоштовно або зі значною знижкою.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на Борівську селищну раду.

Ha сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 405 препаратів (крім інсуліну та комбінованих лікарських засобів) і ще 72 препарати інсуліну та комбінованих лікарських засобів. На сайті Міністерства охорони здоров’я України розміщений актуальний реєстр лікарських засобів за напрямами: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, розлади поведінки і психіки та епілепсія, нецукровий діабет, хвороба Паркінсона, імуносупресивні препарати, інсуліни.

В умовах воєнного стану пацієнти можуть отримувати «Доступні ліки» як за електронним, так і за паперовим рецептом. Внутрішньо переміщені особи можуть отримати рецепт навіть без декларації із сімейним лікарем.

Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Власне, комбінація 16 цифр і є електронним рецептом. Також лікар може виписати паперовий рецепт або продублювати його, роздрукувавши.

Щоб отримати ліки, пацієнту необхідно звернутися з рецептом до будь-якої аптеки, яка відпускає препарати за програмою в межах договору з НСЗУ. На дверях чи фасадах таких аптек міститься наліпка «Доступні ліки».

Також знайти аптеку з «Доступними ліками» можна за допомогою «Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів» або зателефонувавши 16-77.

Нагадаємо, усім мешканцям Борівської громади відновили газопостачання.

Також волонтери встановили спеціальні годівнички для безпритульних тварин у селищах Борова та Ківшарівка Харківської області.

Крім того, після тривалої перерви розпочинає працювати відділення Ощадбанку в селищі Борова.

Головні новини Борова та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.