У Борівській громаді заявили про можливість обов’язкової евакуації дітей: подробиці

19.06.2024 13:35 Борова
Фото ілюстративне: interfax.com.ua Фото ілюстративне: interfax.com.ua

Рішення про обов’язкову евакуацію дітей може бути прийнято для низки населених пунктів помаранчевої зони Борівської громади, в яких найбільш небезпечно.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Борівської селищної військової адміністрації Олександр Тертишний.

Він зазначив, що можливість обов’язкової евакуації сімей з дітьми розглядається для населених пунктів помаранчевої зони, перебування в яких стало небезпечним. Адміністративний центр громади, що також перебуває у помаранчевій зоні, до їх числа не входить. Ідеться тільки про населені пункти, перебування в яких становить найбільший ризик. Передбачається евакуювати 30 дітей.

Плануємо евакуювати дітей з населених пунктів помаранчевої зони, які часто попадають під ворожі обстріли. Вони знаходяться на відстані до двадцяти кілометрів до лінії фронту. Є необхідність евакуювати сім’ї з дітьми, сказав Олександр Тертишний.

На думку голови громади, якщо буде прийнято рішення про обов’язкову евакуацію, більшість сімей знайдуть притулок у родичів або знайомих, але для тих, хто не має такої можливості, будуть створені всі умови – транспорт, дах над головою, забезпечення усім необхідним, реєстрація як внутрішньо переміщених осіб. 

З евакуацією владі допомагають силовики та волонтери. Тож у громади є можливість провести евакуацію вчасно та у визначеному обсязі, запевнив начальник СВА.

За інформацією Олександра Тертишного, зараз на території Борівської громади перебуває близько 6,7 тисячі людей. До початку повномасштабної російської агресії її населення становило 15,3 тисячі. У помаранчевій зоні території громади перебуває 3,3 тисячі осіб. З червоної зони діти евакуйовані повністю. 

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що за даними DeepState окупанти наростили сили для наступу на Борову.

Автор: Федір Штефанович