У Борівську лікарню купили хірургічне обладнання

26.10.2021 16:45 Борова
Операційну та палату інтенсивної терапії оновили в Борівській центральній лікарні в рамках обласного конкурсу проєктів «Ефективна медицина в громаді».

Оновлена операційна в Борівській центральній лікарні уже працює, а 25 жовтня її урочисто презентували. Депутат Харківської обласної ради Богдан Мальований вручив сертифікат про успішну реалізацію проєкту «Сучасні операційна та палата інтенсивного лікування» – переможця обласного конкурсу проєктів «Ефективна медицина в громаді».

Для лікарні в рамках реалізації проєкту придбали операційний стіл, лампу хірургічну, візок для транспортування пацієнтів з регулюванням висоти електроприводом та автономним живленням; три кисневі концентратори; монітор пацієнта; два реанімаційні функціональні ліжка та дефібрилятор. Обладнання встановили в хірургічному відділенні.

Читайте також: Нове лабораторне обладнання з’явилося в медзакладах Близнюківської громади

За словами голови Борівської селищної ради Олександра Тертишного, нове обладнання було дуже важливим для громади. Адже тут намагаються зберегти хірургічну допомогу для пацієнтів з Борової та населених пунктів колишнього Борівського району.

– Для того щоб зберегти хірургію в центральній лікарні, ми запросили на роботу хірурга та придбали йому квартиру. Також оновили палату інтенсивної терапії, доставили ліжка, придбали дефібрилятори, – розповів "Слобідському краю" Олександр Тертишний.

Наразі в лікарні працює один хірург на повну ставку та ще один на 0,25 % ставки. Із березня цього року у відділенні виконали 82 операції різних напрямків. Борівська лікарня надає медичну допомогу вторинного рівня. У хірургічному відділенні є обладнання та стаціонар на 20 ліжок

Завдяки реалізації проєкту борівські медики підвищили стандарти надання якісних, своєчасних та доступних медичних послуг для населення, що постійно проживає на території Борівської селищної територіальної громади, а також жителів інших районів та областей за самозверненням і за міжрайонними угодами.

Загальний бюджет проєкту склав 462,3 тисячі гривень, у тому числі співфінансування з обласного бюджету 323,6 тисячі гривень, кошти селищного бюджету 138,7 тисячі гривень.

 

Автор: Тамара Кіч