Як завдяки обласним проєктам пацієнти Харківщини отримують краще лікування

21.10.2021 08:51 Нова Водолага
Цього тижня ще дві громади області урочисто презентували результати перемог в обласних конкурсах проєктів. У Нововодолазькій лікарні з’явилися нові операційні столи, а в Слобожанській – діагностичне обладнання.

Нові столи для хірургів

Проєкти-переможці обласного конкурсу мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» продовжують презентувати в громадах Харківської області.

Цього тижня медичне оновлення представили в Нововодолазькій центральній районній лікарні. Проєкт «Сучасна операційна в хірургічному відділенні КНП «Нововодолазька центральна лікарня» Нововодолазької селищної ради» переміг у цьогорічному конкурсі Харківської обласної ради «Ефективна медицина в громаді».

Секретар Конкурсного комітету Олена Мороз вручила сертифікат про реалізацію проєкту першому заступнику Нововодолазького селищного голови Лілії Іващенко.

Так, завдяки реалізації проєкту в хірургічне відділення лікарні придбали операційний стіл з комплектом пристосувань для загальної хірургії та гінекології/урології і стіл операційний механіко-гідравлічний.

– Це обладнання дуже важливе для громади, адже це оновлення лікарні, покращення медичних послуг для пацієнтів, – розповіла «Слобідському краю» Лілія Іващенко. – Також селищна рада закупила в це відділення операційні лампи. Столи вже використовуються і на них роблять операції.

Загальний бюджет проєкту склав 484,2 тисячі гривень, зокрема співфінансування з обласного бюджету 341 тисяча гривень.

КНП «Нововодолазька ЦЛ» є закладом вторинного рівня надання кваліфікованої медичної допомоги мешканцям Нововодолазької селищної та Старовірівської сільської територіальних громад (31,6 тисяча осіб). По медичну допомогу сюди звертаються мешканці Валківської та Коломацької територіальних громад.

Як розповів головний лікар Нововодолазької ЦРЛ Олег Яковенко, протягом року в хірургічному відділенні проводять близько 700 операцій, надають допомогу близько 1600 пацієнтам. Проте хірургічні столи не оновлювалися протягом 30 років. Тому нове обладнання було дуже необхідне.

– У нас проводиться дуже багато хірургічних операцій, надаємо нове травматологічне оперативне лікування. Тому нам потрібні комфортні умови для проведення операцій, щоб знизити ризик післяопераційних ускладнень та зменшити реабілітаційний період для одужання, – зазначив Олег Яковенко.

Наразі Нововодолазька ЦРЛ за договором з НСЗУ за програмою медичних гарантій надає 15 пакетів медичних послуг. Як розповів головний лікар закладу, кількість послуг лікарні планують розширити: додати мобільну та стаціонарну паліативну допомогу. Для цього приміщення колишнього інфекційного відділення капітально ремонтують. Після реконструкції там відкриють паліативне відділення для дітей і дорослих. Цей проєкт новий та затребуваний не тільки в Новій Водолазі, але й у Харківській області.

Читайте такожДві громади Красноградщини об’єднали зусилля у вирішенні медичних проблем

Якісна медицина для жінок

У Слобожанській центральній районній лікарні цього року відбулися зміни. Пологове відділення, в якому щороку обслуговувалося до 200 жінок, було реорганізоване. Як повідомив головний лікар Василь Пєнін, зараз у приміщенні працює поліклінічне гінекологічне відділення і жіноча консультація.

Аби мешканки Слобожанської громади та прилеглих населених пунктів мали змогу отримати якісну медичну допомогу гінекологічного напряму, відділення потрібно забезпечити цілою низкою обладнання. Про це розповів «Слобідському краю» голова Слобожанської селищної ради Дмитро Діхтяр.

– До цього часу спеціалісти відділення діагностики працювали на старому обладнанні, проводячи звичайний огляд без можливості виявлення хвороб на ранніх стадіях, тим паче внутрішніх патологій. Нове обладнання дає можливість реально називати наше відділення діагностичним. А в подальшому ми плануємо його розвивати як діагностичний центр, – зауважив Дмитро Діхтяр.

Цього року завдяки участі та перемозі мініпроєкту «Здорова жінка – запорука процвітання нації»!» в обласному конкурсі мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» для відділення придбали відеокольпоскоп у комплекті з HD-камерою та відеогістероскоп.

Нове обладнання дасть можливість слобожанським лікарям підвищити якість надання медичних послуг гінекологічного напряму, забезпечити ранню та високоякісну діагностику гінекологічних та онкологічних хвороб.

За підрахунками лікарів, нове обладнання дозволить проводити до 6000 досліджень кольпоскопії та гістероскопії на рік, 250 гістероскопічних операцій та виявляти на ранніх стадіях до 400 випадків захворювань жіночої репродуктивної системи.

20 жовтня заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва привітала Слобожанську громаду та вручила колективу лікарні сертифікат мініпроєкту – переможця обласного конкурсу «Ефективна медицина в громаді».

– Від імені голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко, всього депутатського корпусу хочу привітати вас з цією чудовою подією. Сертифікат на нове обладнання, який я сьогодні вручаю лікарям медзакладу, є символом того, що саме спільними зусиллями ми можемо досягати результатів. Маємо на меті крок за кроком розвивати мережу медичних закладів у громадах, покращувати умови, в яких працюють лікарі та проходять лікування пацієнти. Сучасна апаратура дозволить проводити якісну діагностику. Це важливо, адже профілактика дає змогу попередити розвиток складних станів, – сказала Валерія Мураєва.

Бюджет проєкту склав майже півмільйона гривень. З обласного бюджету було виділено 348,4 тисячі гривень, а із селищного – 150,6 тисячі гривень.

– У нашу лікарню звертаються не лише мешканці нашої громади, а їх 27 тисяч людей. Найближчий подібний діагностичний центр знаходиться у Балаклії. Тому для мешканців Слобожанського і прилеглих населених пунктів це однозначно потрібно, – наголосив Дмитро Діхтяр.

За словами голови громади, у відділення потрібно вкласти ще чимало коштів, аби забезпечити вчасне виявлення певних патологій у жінок. Щоб розвивати Слобожанську лікарню та забезпечувати її відділення якісним обладнанням, у селищній раді готуватимуть проєкти на наступний рік. Перспективи розвитку лікарні, зокрема через участь у грантових проєктах та обласних конкурсах, керівники громади і лікарні обговорили із заступницею голови облради Валерією Мураєвою.

 

Співпраця громад для дітей

Ще один проєкт розвитку вдалося реалізувати завдяки співпраці Слобожанської та Зміївської громад. У 2021 році в обласному конкурсі проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє» перемогу отримав проєкт «Рівні умови розвитку та освіти кожної дитини».

Метою проєкту було забезпечити доступ до якісної освіти на всіх рівнях, створити умови рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами Слобожанської та Зміївської територіальних громад. Для цього в рамках проєкту закупили спеціальний автобус, яким перевозитимуть дітей Зміївського інклюзивно-ресурсного центру. Там діти з особливими потребами отримуватимуть психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги.

– У Змієві є сучасний інклюзивний центр для дітей з особливими освітніми потребами. У нас такого центру нема. Ми взяли участь у проєкті співробітництва зі Зміївською громадою і придбали автобус, щоб дітей з особливими потребами перевозити до цього інклюзивного центру. Буде організовано кілька постійних рейсів, а в інший час цей автобус може використовуватися як шкільний для перевезення учнів громади до закладів освіти, – розповів голова Слобожанської селищної ради.

Бюджет проєкту склав 1,939 мільйона гривень, цю суму на умовах співфінансування розділили обласний та селищний бюджети порівну.

У ході реалізації проєкту 134 дитини з особливими освітніми потребами отримали можливість рівного доступу до якісної освіти. Крім того, для сімей, в яких виховуються діти з особливими освітніми потребами, провели консультації. І нарешті, в рамках проєкту, придбали шкільний автобус, організовано три регулярні маршрутні рейси і здійснено 20 маршрутних рейсів у місяць.