В окупованих селах Борівщини росіяни знімають постановочні сюжети

02.05.2022 16:20 Борова
Борівська громада залишається під тимчасовою окупацією російськими військовими.

За інформацією селищної ради, кількість ворожої техніки та живої сили на території Борівської громади щодня змінюється. Найбільше їх зосереджується у південно-східній та східній частинах громади – населені пункти в цій місцевості наразі є найнебезпечнішими для мирних жителів.

Хоча бойові дії на території громади не ведуться, але в окремих населених пунктах окупанти влаштовують властиві їм безлади. У селі Піски-Радьківські росіяни виганяють людей з домівок, забирають речі та розстрілюють транспорт. У тому ж селі днями вороги влаштували постановочні телезйомки для пропагандистських каналів. Для відео загарбники зібрали людей та роздавали їм гуманітарну допомогу. Раніше таким вони займались у Боровій.

– Іноді росіяни плутають назви населених пунктів та регіонів, тож кадри з роздачі «гуманітарки» в Боровій можна побачити на російських YouTube-каналах з підписом Луганська область. Щодо складу гуманітарної допомоги – здебільшого вона українського походження. Зокрема, будь-який мешканець Харківщини може впізнати упаковку вершкового масла «Заріччя» виробництва Куп’янського молочно-консервного комбінату, яке на кадрах відео роздають як гуманітарну допомогу росіян, – пишуть у селищній раді.

Крім того, під виглядом російської гумдопомоги роздають продукцію місцевих сільгосппідприємств. Зокрема, борошно, молоко та м'ясо забитих корів – дійні стада перетворилися на м'ясні. Це пов'язано із забороною окупантів належним чином доглядати і доїти тварин.

Громада продовжує жити в складних умовах – без світла, газу, зв'язку і готівки. Магазини та аптеки мають малий запас товарів. Місцева влада працює дистанційно, намагається доставити гуманітарну допомогу до ТГ та організувати "зелені коридори" для населення.

Автор: Анастасія Хушану