В окупованій Борівській громаді не можуть підготувати школи до навчального року

17.08.2022 21:22 Борова
Фото: chytomo.com Фото: chytomo.com

У Борівській селищній раді Харківської області розповіли про актуальну ситуацію в громаді станом на 17 серпня.

У Борівській громаді, за даними аеророзвідки, поблизу деяких населених пунктів громади, переважно у лісовій зоні, зберігається незначна присутність живої сили та легкої техніки російських військ. В окупованій громаді зберігаються проблеми, пов’язані з відсутністю мобільного зв’язку та Інтернету, дефіцитом ліків тощо. Ціни на медикаменти, продукти харчування та особливо на засоби гігієни на окупованих територіях надмірно високі і значно перевищують ціни на вільній території. Про це повідомили у Борівській селищній раді.

– Виникли труднощі в окупаційного керівництва і з підготовкою приміщень загальноосвітніх шкіл до нового навчального року. В будівлі опорного закладу – Борівській ЗОШ № 1 відсутнє необхідне обладнання, не проведені відповідні ремонтні роботи, пошкоджені дах та двері, вибиті вікна. Школи, які зазнали більш значних руйнувань (Піско-Радьківська, Ізюмська ЗОШ) і потребують часткової відбудови, окупаційна влада також не ремонтує і не відновлює. Є висока ймовірність того, що навіть опорна школа не зможе розпочати навчання дітей з 1-го вересня, – розповіли в селищній раді.  

Читайте також: Випускники з окупованої громади на Харківщині склали національний тест на 200 балів

На полях Борівщини тривають жнива. Через проблеми, пов’язані з окупацією, нестачу матеріально-технічних та людських ресурсів, погодні умови не всі господарства встигли зібрати цьогорічний урожай ранніх зернових культур вчасно. Як наслідок, значна частина зерна – низької якості. Окупаційна влада дозволила фермерським господарствам видавати людям зерно  як орендну плату за паї з розрахунку 4000 гривень або 6000 рублів за тонну. Водночас, на елеваторі в Куп’янську фермерам пропонують здавати пшеницю за 3000 рублів за тонну.

– Неспроможна вирішувати нагальні проблеми життєдіяльності громади, окупаційна влада вбачає своє головне завдання у поширенні російської пропаганди серед населення та «маркуванні» окупованих територій ознаками «русского міра». Поштові скриньки місцевих жителів переповнені пропагандистськими газетами, листівками та брошурами. Цю макулатуру роздають також на вулицях та у людних місцях. Назви населених пунктів змінюють на російськомовний аналог. Усі стовпи, мости, придорожні стели, огорожі у громадських місцях тощо розфарбовують у кольори російського прапора або зафарбовують червоним кольором, – повідомили у селищній раді.

Борова, Харківська область, Україна, 17 серпня 2022 року