В окупованій громаді Харківської області російські військові катують людей

28.05.2022 18:06 Борова
Фото: slovoidilo.ua Фото: slovoidilo.ua

У Борівській селищній раді Харківської області повідомили оперативну інформацію про те, що відбувається в громаді станом на 28 травня.

Борівська селищна територіальна громада перебуває під тимчасовою окупацією російських військ. Керує громадою російський військовий комендант, якому допомагають місцеві колаборанти.

– Бойові дії на території Борівщини наразі не ведуться, але в населених пунктах громади в різній кількості постійно перебувають російські військові. За даними аеророзвідки, найбільше зосередження живої сили та техніки противника спостерігається на сході та півдні громади, в селах, які територіально наближені до Луганської і Донецької областей. Також ворожі війська є у Підвисокому, Гороховатці та Бахтині, – розповідають у селищній раді.

За їх інформацією, у Піски-Радьківські днями завезли декілька КАМАЗів з російськими новобранцями. Серед них близько 20 осіб у цивільному одязі, які зовсім не схожі на військових. За наявною інформацією, це мобілізовані чоловіки з різних населених пунктів тимчасово окупованих росією українських територій, т. зв. «лнр». Їх забрали просто з вулиць, відібрали телефони і привезли воювати проти України. Форму обіцяли видати вже на місці. Натомість новобранці не мають бажання брати участь у бойових діях, тому шукають можливості і шляхи для втечі.

– Є випадки застосування допитів і тортур на окупованих територіях. З одного з будинків у центрі села Піски-Радьківські час від часу чутно крики та стогін людей. Одночасно надходить інформація про зникнення учасників АТО, які залишилися на окупованій території, та інших людей, – повідомляє Борівська селищна рада.

Читайте також: Ворог вдарив ракетами по селищу на Харківщині: двоє людей поранені

На блокпостах окупанти попереджають людей, що з понеділка в'їзд/виїзд на територію так званих лднр буде закритий, а також що борівчани не зможуть більше їздити у Сватове та Старобільськ.

– На Борівщині продовжується тиск з боку окупантів на місцевих підприємців і фермерів. У тих, хто не погоджується повертатися на окуповані території і співпрацювати з окупаційною владою, забирають приміщення, майно, бізнес. Магазин «М’ясокомбінат «М’ясний», який належить богодухівському підприємцю та завжди користувався популярністю серед борівчан, за сприяння окупантів уже зайняв інший «господар», – розповідають у селищній раді.

По Боровій окупанти шукають банківських працівників, щоб використовувати приміщення банківських відділень для своїх цілей. Натомість банківська система ніяк не може працювати без зв’язку та Інтернету. А українська банківська система не працює на окупованих територіях.

Випускникам шкіл на окупованих територіях ворог пропонує продовжувати навчання у закладах так званих лднр.