В окупованій громаді на Харківщині чинять тиск на працівників бюджетних установ

01.07.2022 20:20 Борова

У Борівській селищній раді Харківської області повідомили оперативну інформацію про те, що відбувається в громаді станом на 1 липня.

Як повідомляють у Борівській селищній раді, громада  так само окупована російськими військами. Бойові дії на території громади не ведуться, але постійно чутно звуки вибухів та обстрілів з боку Ізюма, Донецької та Луганської областей. За даними аеророзвідки, у різних населених пунктах громади та за їх межами, у лісосмугах спостерігається зосередження військової техніки і живої сили окупантів. Періодично місця найбільшого скупчення рашистів потрапляють під ураження вогнем. Продовжується транзит російських військ через територію громади.

Кількість ворожих блокпостів на Борівщині постійно змінюється. Ймовірно, це пов‘язано з пересуванням військових підрозділів росіян. Найбільш укріплений блокпост у Боровій розміщується в районі автовокзалу. Там окупанти розмістили банер із зображенням культового російського актора Бодрова і черговим цинічним пропагандистським написом про силу і правду.

– Окупанти продовжують чинити тиск на працівників бюджетних установ. Працівників сфер освіти, культури, медицини закликають писати заяви про звільнення з українських установ, а слідом подавати заяви про прийняття на роботу в ту ж установу, але вже під керівництвом окупаційної влади. Але окупаційна влада, усі її накази, розпорядження і призначення є фіктивними і не мають жодного правового підґрунтя. Натомість учителі, працівники культури та лікарі, які залишились на окупованих територіях і не погодились на співпрацю з окупантами, продовжують отримувати заробітну плату від української влади і отримуватимуть її й надалі – головне, щоб люди могли її зняти з карток. Хто ж і в якому розмірі платитиме тим, хто пішов на роботу до самопроголошеної окупаційної влади, невідомо. У Куп‘янському районі, наприклад, місцеві гауляйтери на одній із освітянських нарад прямо заявили, що їхня зарплата буде меншою у два-три рази за українську, оскільки грошей у них немає, – розповідають у Борівській селищній раді.

Із сусідніх Куп‘янська та Ізюма надходить інформація про те, що педагогів з окупованих територій, які погодилися на співпрацю з окупантами, самопроголошені псевдокерівники відправляють на тренінги у міста так званої лнр переймати досвід навчання дітей за російськими програмами та підручниками. Участь вчителів у таких заходах, викладання за програмами ворога та отримання заробітної плати від окупантів буде розцінюватися як колабораціонізм. Такі педагоги будуть звільнені з українських закладів освіти заочно і заробітну плату від української влади вже отримувати не зможуть.

Читайте також: На Харківщині від обстрілів зазнали пошкоджень 126 медичних закладів

– Схожа ситуація і в медичній галузі. Нещодавно у Борівській центральній лікарні відбулися збори колективу, на яких були присутні російський ставленик Андрій Семашко та «призначений» окупантами в Куп‘янську фейковий «міністр охорони здоров‘я Харківської області» Аббяс Пякішев. Гауляйтери заявили, що до 1 серпня борівські медики мають звільнитися з роботи, а потім подати заяви про прийом на роботу в цю ж лікарню, але вже окупаційній владі. Також закликали обдзвонювати колег, які виїхали, і вмовляти повертатися їх на Борівщину та виходити на роботу. При цьому обидва намагалися переконати людей, що росія прийшла на наші землі назавжди. Наразі ж Борівська центральна лікарня та Центр первинної медико-санітарної допомоги продовжують отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України і борівським лікарям нараховується українська заробітна плата, – повідомили в селищній раді.

За їх інформацією вже достеменно відомо, що точки масових додзвонів мешканців громади до рідних контролюють окупанти. Розмови  повинні здійснюватися на гучному зв’язку, і мешканці мають обов’язково сказати дві речі: що в них все добре і що тим, хто виїхав, потрібно повертатися. Враховуйте цей факт при комунікації з рідними з населених пунктів Борівщини.